З експериментами, винаходами та вікторинами. У Харкові провели фестиваль «Світло, що дає надію!» (відео)

21.05.2023 20:03   -

Наукові винаходи й експерименти, майстер-класи, вікторини та багато інших інтерактивів презентували в Харкові на фестивалі «Світло, що дає надію!».

Це – первинна та вторинна обмотка… Саме тому нас із вами б’є блискавкою. І що в нас ще є за досліди. У мене неон… А від 12 вольт воно ще більш яскравіше.

Захід організували спеціально до Міжнародного дня світла, у межах всесвітньої ініціативи ЮНЕСКО. Його відзначають щорічно уже 5 років – з нагоди першого успішного випробування лазеру. Цьогоріч же всі 4 різнотематичні зони для фестивалю підготували студенти та викладачі «Харківського політехнічного інституту». І це, зазначають, – невипадково.

СЕРГІЙ ПЕТРОВ ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ОРГАНІЧНОГО СИНТЕЗУ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НТУ «ХПІ»
Ми з першого року впровадження цієї ініціативи ЮНЕСКО, з 2018 року, є активними учасниками та реальними представниками цього заходу в Україні. І ми його щиро підтримуємо. Тому сьогодні відзначаємо це свято в нас, у Харкові.

Організатори пояснюють: на фестивалі хочуть привернути увагу молодого покоління до науки, зацікавити й показати, наскільки важливо в сучасному світі отримувати якісні знання. І юних науковців на заході зібралося немало. Наприклад, п’ятнадцятирічний Микита Шкредов – переможець «Зимових канікул з Політехом: Вікторини в Kahoot».

МИКИТА ШКРЕДОВ ПЕРЕМОЖЕЦЬ «ЗИМОВИХ КАНІКУЛ З ПОЛІТЕХОМ: ВІКТОРИНИ В KAHOOT»
– Це була інтерактивна гра на швидкість та кількість правильних відповідей. Треба було знайти зв’язок і відповідати правильно.
– Яка була найнижча оцінка, яку ви отримували?
– У цьому році – 8 балів.
– Ви «двійку» не отримували жодного разу?
– Ні, ні.

Захід відвідав мер Ігор Терехов. Назва фестивалю, зазначає, цьогоріч має для містян особливий сенс. Адже світло відіграє важливу роль у найрізноманітніших галузях – від науки та освіти до культури та медицини. І за останній рік кожен харків’янин запевнився, наскільки важко може бути без енергетики, без зв’язку, без світла.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я пам’ятаю, коли ми ввімкнули світло в місті після того, як більше року не було світла на наших вулицях. Я пам’ятає ці емоції, які вирували в місті. І, дійсно, світло – це надія. Надія на нашу перемогу, надія на те, що наступить мир і надія на те, що ми разом будемо відбудовувати наше славетне місто, місто-герой Харків.

Проведення фестивалю – яскравий приклад того, що Харків залишається освіченим, науковим та прогресивним містом, впевнений ректор «ХПІ» Євген Сокол.

ЄВГЕН СОКОЛ РЕКТОР НТУ «ХПІ»
Це – те, що повинно зрушити нашу економіку, відбудувати рідну Батьківщину і надати їй великий поштовх для того, щоб ми дійсно стали розвинутою і найкращою країною у світі.

Також з нагоди професійного свята викладачі «ХПІ» отримали подяки та пам’ятні дипломи.

ОСТАННІ НОВИНИ