З 1 січня 2021 року 2,3 млн. українців можуть відключити від газу

26.11.2020 12:05   -
Автор:
З першого січня 2021 року за законом у квартири українців, де немає приладів обліку, можуть припинити постачати газ. Загалом в Україні таких родин два мільона 300 тисяч  — а це близько семи мільйонів людей. У профільному міністерстві зазначили, що таку кількість споживачів не будуть відключати від послуги. А виконання постанови, скоріш за все, відтермінують до липня.Тобто газ буде, а от платити за нього тим, хто залишеться без лічильників, доведеться більше. 
 
Якщо у квартирі не встановлено лічильник, вас можуть перевести на граничні норми споживання блакитного палива. Наприклад, якщо у квартирі прописані чотири людини, і платять за нормою 3,28 кубометрів за людину, то з січня доведеться платити вже за тарифом 9,8 кубометрів за людину. Якщо є лише газова плита і немає горячого водопостачання, платіжка може збільшитися з 189,7 до 644,1 грн.
 
Доведеться платити більше і тим, хто відмовиться у подальшому від встановлення лічильників. Таким чином, говорять спеціалісти, щоб уникнути складнощів, прилад обліку газу встановити доведеться кожному українцю. За законом, лічильники в Україні повинні надаватися людям безоплатно за рахунок газових компаній чи державного бюджету. Передбачено законодавством і умови перевірки справності лічильників та їх ремонт. Все це за законом також повинно бути безкоштовно для людей. Для цього потрібно лише звернутися з заявою до місцевого газового підприємства. В кабміні акцентують, навіть якщо споживачь встановив лічильник самостійно, і ці витрати йому повинні компенсувати в облгазі. Але, як зазначають, самі ж урядовці, поки що механізму повернення коштів немає.