З 1 березня українцям підвищать пенсії. Кому саме

09.02.2024 16:53   -

Українців чекає масштабна індексація пенсій. Відбудеться це у березні, повідомили в ПФУ. При цьому для деяких громадян заплановане радикальне підвищення За прогнозами експертів, пенсії будуть проіндексовані на 13%. З огляду на це фахівці підрахували, що на підвищення у 900 гривень зможуть розраховувати ті, у кого зараз пенсія становить 6 920 гривень.

Однак точний відсоток підвищення стане відомо під кінець лютого. Оскільки саме тоді отримають показник середньої заробітної платні за попередній рік, на основі якої встановлять відсоток індексації. Але індексація не буде поширюватися на деякі категорії громадян.

Підвищення не отримають:

  • громадяни, які вийшли на пенсію менш ніж три роки тому;
  • особи, у яких дуже високі пенсійні виплати;
  • громадяни, які мають розрахункову пенсію, нижчу за мінімальну.

А от як розраховується розмір пенсії за віком, теж пояснили в Пенсійному фонді. Який же мінімальний та максимальний розмір пенсії у чоловіків та жінок?

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу (для пенсій, призначених до 01.10.2011 – для чоловіків – 25 років, для жінок – 20 років) встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

При визначенні мінімального розміру пенсії за віком та збільшенні мінімальної пенсії за віком, до страхового стажу не враховується період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску відповідно до закону, додають у ПФУ.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
При цьому, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, та виплат) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Щодо доплат за понаднормовий стаж, то наявний в особи понаднормовий стаж не може бути обмежений.

Пенсіонерам, які працюють, говорять спеціалісти пенсійного фонду, після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

ОСТАННІ НОВИНИ