Виплати тим, хто повертається до України: що відомо

19.09.2023 12:49   -

Все більше українців повертаються після евакуації з-за кордону до України. Деякі батьки хочуть, щоб діти отримували освіту в рідній країні, тож приїхали до 1 вересня. Дехто, навіть попри війну, прийняв рішення розпочати життя з нуля, в нових реаліях, але на Батьківщині. Більшість з цих людей – без роботи і не мають засобів до існування. Тож, уряд держави постановив, що українці, які повертатимуться з-за кордону, матимуть право на допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Про це заявила віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону. Однак, за її словами, допомогу призначатимуть не одразу, а через 15−30 днів.

ІРИНА ВЕРЕЩУК МІНІСТР З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ
Ми проводили нараду 12 вересня і власне готуємо зміни до постанови № 709, які будуть передбачати термін, після якого людям можуть відновити виплати. Зараз це питання обговорюється, але відразу скажу, ми обговорюємо питання 15−30 днів, це той термін, після якого людям відновлять виплати, якщо людина повернулася жити. А також ми маємо ще один напрямок. До прикладу, людина виїхала з Маріуполя відразу у 2022 році у Європу і проживала там, хоче повернутися, і таким людям також будуть нараховувати виплати.

Українська влада хоче, підкреслила Верещук, щоб люди повертались і знали, що можуть в Україні розраховувати на допомогу від держави.
Зміни до постанови планують ухвалити до кінця вересня.

ОСТАННІ НОВИНИ