Выходные в октябре – трёхдневный уикенд и школьные каникулы

01.10.2019 11:37   -
Автор:
З дев'яти вихідних днів у жовтні – один є додатковим і офіційним – це 14-го жовтня, коли відзначатиметься День захисника України, що з 2014 року встановлений як державне свято. І через те, що цьогоріч День захистника припадає на понеділок, українці матимуть довгий вікенд, три вихідних поспіль. Крім того 14 жовтня ще два значущих свята День українського козацтва, а за церковним календарем Покрови Пресвятої Богородиці 
 
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів. Завдяки шановливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова.
 
А от у школярів вихідних і того більше, адже у жовтні їх очікує тиждень канікул. І хоча графік кожен навчальний заклад може встановлювати самостійно, відповідно до Закону України про освіту, профільне міністерство надало свої рекомендації – провести осінні канікули з 28-го жовтня по 3-є листопада. Що ж до свят, то їх цього місяця також вдосталь професійних, національних та міжнародних. Так у жовтні зокрема відзначатимуть День вчителя та робітників освіти,  Всесвітній День архітектора і Міжнародний день лікаря, анестезіолога, День юриста України, День ріелтора, а ще кухаря, рекламиста, маркетолога, художника та автомобіліста.   
 
Також у жовтні традиційним є переведення годинників. В останню неділю місяця, а саме 27 числа, вночі, стрілки переводять нa годину назад, бо Україна переходить на зимовий час.