Втрачене житло харків’ян – який порядок виплати компенсації за зруйноване помешкання (відео)

26.06.2023 15:56   -

Що робити тим харків’янам, у яких пошкоджені чи зруйновані будинки через збройну агресію армії рф? Кабмін разом з органами місцевого самоврядування розробив загально національну програму виплати компенсацій від держави. У Харківській міській раді пояснюють, будинки будуть розподіляти на три категорії, в залежності від ступеня руйнування. Перша програма, що вже почала активно впроваджуватись – ЄВідновлення – передбачає виділення до 200 тисяч гривень на ремонт помешкання.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Перша категорія вона підпадає, по суті, під поточний ремонт і це не складні руйнування. Друга категорія – це будинки, які пошкоджені від 40 до 70%. І в цих будинках може бути чи капітальний ремонт чи реконструкція. Але це значні кошти, значні вложення і коли ми будемо робити на них проєктну документацію, яка вже зараз на частину цих будинків робиться вона буде з урахуванням всіх норм, всіх на сьогоднішній день нормативних актів, які є. Це будуть будинки реконструйовані і капітально відремонтовані з урахуванням енергозбереження, з урахуванням доступності, з урахуванням теплозбереження і таке інше.

Яка саме компенсація від держави передбачена для другої і третьої категорій ще не відомо, адже Кабмін займається розробкою відповідних програм. Зараз у Харкові, каже Олексій Богач, кількість будинків, що значно зруйновані та підпадають під третю категорію, налічується близько півтисячі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Але там 50-60 зараз ми розуміємо, що їх треба буде знести. Але на останні 450 будуть проведені комплексні експертизи. Треба изьяти з цих будинків зразки бетону, цегли там де були пожари треба взяти арматуру – це все вивчається і потім настає остаточне розуміння, що може будинок нести і як його ремонтувати чи реконструювати. і тоді ми маємо цифру сметно-кошторисну, скільки нам потрібно на цей будинок і іноді так виходить, що побудувати новий буде коштувати менше ніж відремонтувати той, що є.

За попередніми підрахунками, для відновлення пошкоджених об’єктів у Харкові потрібно буде 9 мільярдів доларів. Фахівці наголошують, цифра не точна, адже обстріли мегаполіса продовжуються. І брати таку велику суму грошей на відновлення Харкова потрібно буде із державного фонду, а також залучати міжнародних партнерів та інвесторів

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Ми повинні розуміти, що це питання не міської влади – це питання, яке стоїть перед країною і яке стоїть перед Кабінетом міністрів, перед профільними міністерствами. І ми зараз все це рахуємо, підраховуємо і опрацьовуємо.

Тож харків’ян просять збирати всі документи в електронному вигляді для того, щоб спеціалісти змогли безперешкодно та оперативно оцінити ступінь руйнації будинків. Вносити документи потрібно буде в Дію та у відповідні бази. Робити це можна самостійно, або звернувшись до ЦНАПів та БТІ

ОСТАННІ НОВИНИ