Второй международный форум «Украина- ЕС»

18.05.2012 00:19   -
Автор:

Україна на шляху до Євросоюзу. Ця тема — знов актуальна і часто обговорювана у суспільстві. Її підняли і сьогодні, у першій столиці, на міжнародному форумі "Україна- ЄС". Окреслити пріоритетні напрямки партнерства приїхали фахівці зі  Словенії, Чехії, Польщі, України та Росії.

Сергій Семенов,  Генеральний консул Російської Федерації в м. Харкові:

-Такие форумы, такие встречи должны приносить реальный результат. В итоге не только обмен мнениями, а и программы, которые позволяют сближению народов Европы.

І такі програми міжнародної співпраці у регіоні діють. Експорт та імпорт Харківщини минулоріч зріс на двадцять п"ять відсотків. Від цих операцій товарообіг склав майже п"ять мільярдів доларів. Продукцію Харківщини купують в ста сімнадцяти країнах світу. І на сьогоднішній день єврорегіон Слобожанщина може запропонувати співпрацю і у машинобудуванні, і у сільському господрастві, і ай-ті технологіях. Добре попрацювали й із залученням інвестицій.

Анатолій Педешко,  начальник ГУ зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин ХОДА:

-Якщо взяти загальні обсяги інвестування в нашій області, то він становить два мільярди сімсот сімдесят шість мільйонів доларів США. І виходячи з рейтингу, який склав Кабінет Міністрів України, ми на третьому місці, перше місце- Київ, друге- Дніпропетровськ, третє місце- Харківська область. Але є багато напрацювань, можливостей, щоб ми вийшли на друге, і на перше місце.

Такі показники демонструють прогрес. Головне втримати їх на рівні  та підвищувати у подальшому, упевнені фахівці. Розробникам програм також необхідно зосередити увагу не лише на створенні ідей, а й на необхідності робити ці ідеї цікавими для бізнесу. Так, щоб інвестори ще активніше вкладали кошти у нові проекти.

Євгенія Кутнова, Євген Шинкаренко.Харьковские Известия