Второй этнофестиваль «Алексеевская крепость» стартует на Первомайщине в субботу

24.07.2012 19:08   -
Автор:

Звук мечів цими вихідними буде доноситись з Первомайщини. На місці колишньої фортеці у селищі Олексіївка знов оживуть легенди. За однією з них дівчина на ім"я Олеся покохала козака Олексія. Вона чекала його з битви, але той так і  не повернувся.

Ольга Павлова ,співорганізатор свята:

-Он не вернулся. Девушка с горя превратилась в красивого, белокрылого аиста. Как говорят старожилы, она до сих пор прилетает на эту крепость и ищет своего любимого Алексея.

Всім хто приїде на свято сумувати буде ніколи, запевняють організатори. Різноманітні конкурси, забави та майстер-класи з народних ремесел запропонують гостям. Також всі охочі зможуть не тільки поспостерігати та повболівати за лицарів, яких на святі буде близько сотні, але і приміряти обладунки.

Віктор Намчук, голова Первомайської райдержадміністрації:

-В цьому році буде до ста лицарів, які приїжджають з усіх куточків держав колишнього радянськьго союзу. Ми вже дали подання на Бєлгород, з Бєлорусі повинні бути. Я думаю, що це таке цікаве змагання воно майже приближено до натуральних боїв, приблизно так.

А яке свято без української гостинності. Жінки Первомайщини приготують притаманні своєму регіону національні страви. Разом з чоловіками заспівають народних пісень. У концертній програмі візьмуть участь кращі аматорські колективи та виконавці. Побачать гості свята і зірок української естради — Гайтану та гурт Танок на Майдані Конго. Урочисте відкриття свята — у суботу пообіді.

Ігор Бескровний, Ігор Луханін Харьковские Известия