Встреча благодатного огня

17.04.2012 18:27   -
Автор:

Благодатний вогонь із Єрусалима до Харкова привезла група паломників. В аеропорту святиню зустріли керівники міста та області. О пів на дванадцяту ночі священний вогонь побачили харків`яни відразу у двох храмах. Одні прихожани очікували на його появу в Благовіщенському соборі. Інші зустрічали святиню у новозведеній церкві ікони Божої матері, що у Саржиному яру.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:

-Во-первых, это огонь, который дает возможность возрождать веру и то, что сегодня здесь благодатный огонь из храма гроба Господня, это говорит о том, что люди верующие всегда верят в то. что это чудо сделает так, чтобы все были живы и здоровы, и Христос воскрес.

Валерій Писаренко, народний депутат України:
 

-Я думаю, это то чудо, которое зажигает в сердцах многих людей, поэтому я очень рад, что выпала такая возможность доставить этот огонь в храмы Харькова.

Не пройшло і десяти хвилин, як до лампадки зі святою таємницею доторкнулися багатьма свічками і прихожани Храму другого тисячоліття Різдва Христова, що поблизу інституту низьких температур. Тут віряни зустрічали вогонь прямо на сходах храму.

Олександр Бекетов,  прихожанин:

-Это радость для любого христианина, так что радость, словами трудно сказать, просто радость, как вся эта ночь.

Вперше за всю історію отримали частку єрусалимської святині і прихожани Свято-Покровського храму у Великій Данилівці.

Андрій Кір'янчук,  протоієрей, настоятель Свято-Покровського храму у Великій Данилівці:

-Сейчас мы все зайдем в храм ,когда зайдем в храм, все свечи потушаться и от этой лампады, которая привезена из Иерусалима. из храма гроба Господня, будут зажжены все лампады.

І від цього вогню у храмі стало набагато світліше, кажуть прихожани. І додають, вогонь у пасхальну ніч наділений дивовижними властивостями.

Віра Мартинюк,  прихожанка:

-Вы знаете, я его зажгла и я знаю, что надо этим огнем как бы умыться, очищается и душа, и тело этим огнем.

Після очищення душі та тіла, настрій теж покращується. Його, радять священнослужителі, треба зберігати протягом сорока діб, до свята Вознесіння Христа. Це і буде підтвердженням радості людської від воскресіння Господнєго.

Олександра Суфіянова, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия