Вспышки гепатита А в Харькове нет

16.11.2015 12:51   -
Автор:

Заняття в 4-Б класі у 128-ій школі проходять як зазвичай. От тільки дітлахи не ходять по кабінетах, вчителі самІ приходять викладати предмет і перерва для них окрема від інших школярів. Такі заходи безпеки впровадили тут аби уникнути контакту з іншими учнями. Справа втім, що близько тижня томУ учениця цього класу захворіла на вірусний гепатит "А". От і довелось оголосити карантин.

Марія учениця 4 класу школи № 128

Всё нормально.  Мы просто не выходим на перемены, только в туалет если что и сидим в классе.

Софія учениця 4 класу школи № 128

Моём руки, ходим в столовую  тоже моем руки, протираем на каждой перемене парты.

Такий же карантин введено і ще в одному 9-Б класі, де також зафіксовано випадок захворювання на вірусний гкпатит А. Міра, зазначають у школі, вимушена. Для безпеки були вжиті всі запобіжні заходи: уборка приміщень деззасобами, щоженний огляд лікарем, обов"язкове дотримання особистої гігієни учнями, навіть питна вода в кожного окрема, окреме і харчування в їдальні класів, які на карантині, та ще й спеціальна обробка їхнього посуду, а для всіх навіть проводять уроки з профілактики гепатиту, що ще зветься хворобою брудних рук.

Олена Тахтаулова директор школи № 128

Вы знаете, наверное такая наша активная деятельность, несколько встревожила родителей, что мы так много всего сделали, что они подумали, что это такая страшная опасность. Но на самом деле это то, что мы обязаны были сделать. Никакой возможности заразиться в школе нет.

Така ж впевненість і в міських епідеміологів. Кажуть, протиепідемічні заходи проведені і з боку санслужби.

Ірина Юхно головний спеціаліст епідвідділу міського управління держепідслужби у Харківській області

Обследование контактных, отбирали кровь учителей, контактных учеников, в домашних очагах проведена заключительная дезинфекция с отбором воды, и в организационном коллективе проведена такая же дезинфекция заключительная. Предположительно эти семьи общались друг с другом, как раз были каникулы и эти дети этих семей общались друг с другом. На самом деле всё локализовано, два случая и больше случаев нет в данной школе.

Не реєструють спалаху гепатиту А і загалом у місті. З початку року зафіксовано 21 випадок захворювання, що в порівняні з аналогічним періодом минулого — в 4 рази менше.