Вшанування пам’яти загиблих

23.08.2012 12:36   -
Автор:

Меморіальний комплекс на честь воїнів 17-ої стрілкової бригади НКВС, які поклали свої життя за визволення Харкова. Віктов Коваленко разом з ветеранами Великої Вітчизняної прийшов сьогодні, щоб віддати данИну пам"яті тим, хто загинув під час боїв у березні сорок третього. Йому, каже пощастило, він воював разом з ними, але залишився живим і пройшов всю війну.

Віктор Коваленко інвалід Великої Вітчизняної війни

— Освободили сначала Каменную Яругу, потом Рогань, потом зацепились за ХТЗ и ночью нам дали команду свернуть на юго-запад аж до Тарановки, там ещё были бои. Ну а потом докатились до Днепра. А войну я закончил в Чехословакии. Имею орден Красной Звезды, медаль за отвагу.

Подвиг тих хто бився з німецько-фашистскими окупантами у роки Великої Вітчизняної гідний пошани, їх воєнний і життєвий досвід — є прикладом героїзму і справжнього патріотизму.

Даніїл Зозуля вихованець дитячого садку № 288

— Благодарим солдаты вас за то, что счастливо живём сейчас, за тишину, за мирный дом, за Харьков наш, где мы живём.

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, на честь визволителів прозвучали урочисті залпи.

Харків чи не єдине місто, в якому день визволення від німецько-фашистских окупантів — є і днем міста. І сьогодні Народний депутат України Ірина Горіна, яка опікуться Фрунзенським районом, ветеранів війни вітає з подвійним святом.

Ірина Горіна народний депутат України

— Это двойное рождение, двойной праздник и на самом деле моё поколение, поколение наших детей и внуков гордится историей своего города, своими земляками, которые здесь живут. Слава Богу, что мы уже не просто на словах и на деле умеем ценить и помнить наших ветеранов.

До братської могили вишикувалась величезна черга, щоб покласти квіти і таким чином висловити свою вдячність загиблим героям.

Анжела Сушко, Олег Синицький. «Харьковские Известия»