Волонтери відзначили 105-ту річницю з дня заснування Червоного Хреста України (відео)

18.04.2023 19:32   -

Товариству Червоного Хреста України – 105 років. Саме 18 квітня 1918 у Києві відбувся 1-й З’їзд Товариства. Ця дата стала точкою відліку для створення потужної спільноти небайдужих, які стали частиною Червоного Хреста, щоб нести свою головну місію – допомагати. Харківська обласна організація – є найстарішою та найбільш масштабною гуманітарною організацією на території України.

У ці важкі місяці повномасштабної війни харківській спільноті Червоного Хреста вдалось виконати великий пласт роботи. Волонтери облаштовували пункти незламності, діставали для медзакладів міста потрібне обладнання, залучали донорів для допомоги нужденним, розвозили гуманітарну допомогу, евакуювали людей, надавали психологічну допомогу та навчали. Іншими словами, кажуть волонтери Червоного Хреста, вони там, де вони потрібні і де на них чекають.

МАРІЯ НАРЦЕВА ПРЕДСТАВНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ВОЛОНТЕРСТВА ТА МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
Займаюсь психосоціальною підтримкою населення, діток малесеньких, а також літніх людей. Особливо категорій ВПО. Бо вони дуже вразливі, їх психіка дуже вражена. І ми займаємось саме їх підбадьорюванням – можна так сказати.

НАТАЛІЯ ЛАТАШ ПРЕДСТАВНИЦЯ ХОО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
Старались бути корисними хоч десь, хоч якось. І коли з перших днів почали приїжджати вже на той час з окупованої Козачої Лопані і з Дергачів, з Малої Данилівки, де теж дуже бомбилось я не знаю, як вони звідти вибиралися, але вони приїжджали за гуманітарною допомогою. Це нікому не можна передати ніякими словами і підібрати дуже тяжко слова, але саме це надихає, що ти корисний, що ти допомагаєш людям, ти вкладаєш душу. Ти не сидиш, не спостерігаєш за новинами, але ти розумієш, що хоч якось ти можеш допомогти.

ОЛЕКСАНДР МУШТАЄВ
Допомагаючи іншим – ти допомагаєш собі. І це найважливіша функція Червого Хреста – нести людям допомогу.

І якраз в 105-ту річницю створення Червоного Хреста в Україні спільноту харківської обласної організації товариства зібрали разом всією родиною харківських волонтерів, які в свій час одягнули куртки з Червоним Хрестом, щоб подякувати за щоденну і таку важливу справу, від якої подекуди залежить життя людей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Червоний хрест і кожен із вас показав, що від вас залежить життя і судьби наших людей. З перших днів війни ви не покинули наше місто. Допомагаєте людям, допомагаєте їм виживати. Допомагаєте усім чим ви можете допомогти. Під час війни усі зрозуміли, що ви на передовій. Що у кожного з нас свій фронт. І у вас свій фронт насправді дуже важкий. Тому вдячний вам за ваш подвиг, а це і є подвиг. За вашу роботу, за те, що ви робите для харків’ян. Насправді це дуже і дуже важливо. Дякую Вам і низький вам уклін.

КОСТЯНТИН БАШКІРОВ ГОЛОВА ХОО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ
Коли ми казали колись, що один в полі не воїн. Ми не уявляли, що настане час, що будемо мати на увазі конкретне поле і конкретну війну. Ми разом, ми сильні. І сьогодні нас підтримує побратимський комітет міста Цинциннаті (США), нас підтримують ООН організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Багато громадських організацій міста Харкова. І звісно, що ми свою роботу координуємо з мером самого сильного, самого красивого міста України.