Волонтеры помогают социально адаптировать воспитанников харьковского приюта для животных

27.08.2012 18:38   -
Автор:

Вже декілька місяців поспіль Христина щодня приходить до притулку тварин. Її тут вихованці зустрічають привітним маханням хвоста та муркотінням, зізнається дівчинка.

Христина, волонтер:

Выгуливаю собак, наливаю воды, насыпаю еды, вычёсываю кошек-собак. Очень нравятся животные, люблю за ними ухаживать.

Христина говорить, їй подобається возитися і з собаками, і кішками. Та є у дівчинки улюбленець — дворічний лабрадор Мартін. Песика півтора місяці тому збила машина, фахівці притулку зробили йому серйозну операцію. Зараз, аби поставити собаку на лапи, з ним треба щодня займатися, кажуть лікарі. І не один раз на день. Тут без допомоги добровольців не обійтися.

Олена Лаптій, ветеринар:

-Мы проводим массаж, выводим его на улицу, пытаемся помочь ему встать, идёт атрофия мышц. Но это уже как второстипенная проблема.

Поки виводять на вулицю Мартіна за допомогою рушника. Бажання жити у песика є, він вже самостійно, хоч і поповзом, забирається у своє житло. Та опіки та дружнього спілкування із людиною потребують тут ще триста пухнастих вихованців притулку.

Єкатерина Вінник, адміністратор КП "Центр поводження з тваринами":

-Выгул, социализация и общение с животными: погладить, почухать, похвалить. Если есть какие-то моменты воспитательной работы. Общение, активное общение. Потому что этого не хватает катастрофически не хватает времени именно как в домашних условиях.

Стати волонтером притулку для тварин не складно. Потрібно лише прийти та оголосити своє бажання допомагати чотирилапим. Добровольців тут чекають щодня. Кажуть, своїх рук на всіх просто не вистачає.

Олена Завгородня, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия.