ВНО по математике станет обязательным в 2021 году

11.12.2019 14:00   -
Автор:
36% українських учнів не досягають базового рівня знань з математики. Про це свідчать результати Програми міжнародного оцінювання школярів. Втім, міністр освіти та науки Ганна Новосад не вважає це проблемою. За її словами, в результатах досліджень йдеться  про прості арифметичні дії та вміння переносити їх на життєві ситуації. Наприклад, конвертувати ціну у різні валюти.
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
 
Ця проблема потребує широкої дискусії в освітянській спільноті. Тут є кілька напрямків, по яким потрібно працювати. Наприклад, це зміст. Наші програми дуже перевантажені. Це може бути однією з причин, чому учні мають погані результати. Адже математика – це та дисципліна, де, пропустивши одну-дві теми у 5-6 класі, потім дуже складно без тієї частинки фундаменту рухатися по іншим темам. Тому треба вирівняти навантаження. 
 
Оцільниця міністерства також додала, що учням не вистачає годин на вивчення природничих предметів. Тому урядовці розроблятимуть нові стандарти базової освіти для 5-9 класів. І вже з 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим. 
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
 
Ми маємо загалом побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання. Тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять. І потім це супроводжує їх все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі. 
 
Ганна Новосад додала, що почуття страху  – це те, що повинно зникнути зі шкільного життя.