Внаслідок негоди 302 населених пункти в Україні лишились знеструмленими

04.12.2012 20:45   -
Автор:

Шалений вітер та мокрий сніг із дощем. Усю країну накрила негода. Цієї ночі внаслідок буревію без світла лишились триста населених пунктів. Найбільше постраждала Херсонська область.

Сильний вітер викорчовував дерева з корінням, зривав білборди. Вирувала негода й в Одесі. Дерева падали на лінії електропередач, рух трамваїв був зупинений.

Так десятки автомобілей потрощили дерева. На дорогах виникали затори. На морі вирував потужний шторм. В результаті місцеві пляжі накрило водою. На Миколаївщині  взагалі затопило бази відпочинку. Персонал- евакуювали. Невтішна картина й в інших областях країни. І все через циклон.

Євгенія Кутнова кореспондент

-Не оминула негода й Харківщину. З самого ранку комунальники ліквідовували наслідки буревію, який панував вночі. По вулиці Ромена Ролана сильні пориви вітру позносили аварійні дерева.

Довелось викликати техніку, розпилювати дерева.

Людмила Краснікова начальник дільниці КСП "Харківзеленбуд" у Дзержинському районі

-Тополь приличный, упал на дорогу, частично мы убрали его вечером. И сейчас допилываем, будем заружать и вывозить.

Дерево впало на стовп електромережі вуличного освітлення.

Сергій Задесенець електромонтер

-Дерево упало, и за счет кабеля сломало опору. Поставим опору новю, подключим и будет работать.

Загалом у Харкові впало два десятки дерев. Більшість в Орджонікідзевському районі. Але циклон потрху відступатиме,- кажуть в гірометцентрі.

Микола Кульбіда директор українського гідрометцентру

-Проте не слід заспокоюватись. У всякому разі видно, що перша половина грудня- це буде період з достатньо активною циклонічною діяльністю на території України.

Найближчий циклон очікується сьомого грудня. І до тринадцятого грудня ще два, однак менш активні. Тож небезпечні стихійні явища ще можуть повторитися. МНС-ники радять в такі періоди намагатись не виходити на вулицю. Та і вдома подбати про безпеку.

Ігор Лупандін помічник начальника ГУ МНС України в Харківській області

-Нужно закрыть окна, нужно закрыть форточки, балконные двери и не стоять в обьеме окна. Все-таки желательно, чтобы было отключено электрооборудование, которое есть.

Також, -каже Ігор Лупандін, потрібно вимкнути газ та не користуватись ліфтом. А якщо негода таки захопила на вулиці — в жодному разі не ховатись під дерева і шукати капітальні надійні приміщення.

Євгенія Кутнова, Євген Дроботов.Харьковские Известия