Вместо милиции – полиция. Полная перезагрузка старой системы

09.11.2015 15:40   -
Автор:

Вони більше не міліоціонери, вони тепер поліцейські. На головному управлінні відомства Харківської області вже замінили табличку. Міське управління взагалі ліквідували. Майже все керівництво тепер тимчасово виконує обов'язки. Всю колишню систему чекає повний переворот.

Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області

Все сотрудники милиции, которые изъявили желание работать в полиции написали рапорта, это было до седьмого числа. Те сотрудники, к которым нет претензий у службы внутренней безопасности и так далее, то есть нет негатива очевидного, они временно зачислены во временный штат главного управления Национальной полиции в Харьковской области.

Це близько дев'яноста відсотків особового складу, -розповідає Олександр Сирота. Решта потратили під скорочення або вирішили взагалі змінити професію. Проте структура скоротиться ще. На всіх чекає серйозна переатестація. Вона проходитиме у декілька етапів. Для керівних посад вимоги особливо жорсткі, навіть поліграф. Скоротиться й кількість райвідділів.

Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області

Они будут называться районными отделами, единственное что, в Харькове их не будет девять, как было раньше, их будет немного меньше, я думаю, что шесть. Те райотделы, которым достаточно выполнять определенные функции в меньшем объеме, они будут районными отделениями. И точно так же в области. Мы планировали там от 5 до 9, очевидно будет 9 районных отделов в области по сравнению с 31, как было.

Для громадян не змінилось майже нічого, розповідає Олександр Сирота. Вони телефонують на 102, приїжджає або нова патрульна, або оперативно-слідча група. В залежності від характеру виклика. Зміниться термінологія. Зокрема, дільничні будуть шерифами. У цій службі також пройде жорсткий відбір.

Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області

Шериф или участковый по-старому, как было в милиции, это будет не просто участковый, а человек, который наделенный правами начальника милиции на своем участке, вплоть до составления протоколов о ДТП.

Начальників поліцейських підрозділів називатимуть шефами. До літа всіх поліцейських мають переодягнути у нову темно-синю форму. Чекають вони і на нові технічні засоби та машини. На старих авто вже почали змінювати написи. На весь перехідний етап є час до кінця наступного року. Протягом цього періоду діє стара символіка, печатки.