Відстрочка від мобілізації – є зміни до закону (відео)

03.12.2022 12:20   -

Термін дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації подовжено на два місяці. Відповідні зміни внесли депутути до постанови Кабміну.

ТАРАС МЕЛЬНИЧУК ПРЕДСТАВНИК КАБМІНУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ
Передбачено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно із постановою КМУ, та строки дії яких не закінчилися на день набрання чинності цією постановою, продовжуються автоматично на два місяці.

Також за новим законом під час воєнного стану Україні демобілізуватися бійці, які відслужили рік, можуть лише за визначеними законодавством причинами.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Умови звільнення від військової служби під час воєнного стану визначено статтею 26 закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, а саме: за станом здоров’я, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за сімейними обставинами або з визначених певним законом України поважним причинам.

Окрім того, після ухвалення закону, новою причиною звільнення від військової служби під час військового стану стала наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Тепер боєць, у якого народилась третя дитина, отримав право на демобілізацію.