Видобувати чи не видобувати сланцевий газ в Україні?

04.04.2013 18:47   -
Автор:

Американська технологія, за якою буритимуть українську землю, аби добути альтернативний газ  — стала темою номер один в Україні. Накачувати надра водою з хімікатами, а потім їх підривати — метод занадто агресивний, вважають активісти Всеукраїнського руху "Український вибір".

Володимир Воюш  координатор економічних програм громадського руху "Український вибір"

-Категорически отказались от добычи сланцевого газа методом разрыва гидропластов французы и болгары, румыны и чехи, то есть в Европе все обеспокоены этой ситуацией

Тому, перш ніж приступати до видобутку сланцевого газу, громадські активісти рекомендують уряду не вдаватися до експеременту без проведення геологічного дослідження. Обов"язково в договорі з видобувальними компаніями прописати всі ризики.

Володимир Воюш  координатор економічних програм громадського руху "Український вибір"

-Что самое главное, чтобы в этом договоре было четко прописана ответственность компаний-добытчиков за общий объем вреда, который может быть принесен здоровью людей и экологической системы Украины.

На ретельній експертизі українських надр наполягають і вчені. Хоча і називають ризики, пов"язані з видобутком сланцевого газу — перебільшеними і практично всі їх спростовують.

Володимир Соловьев кандидат геолого-мінералогічних наук

-Не знаю случаев, когда гидроразрыв принес вред какой-то.
 
Костянтин Немець доктор географічних наук

-Разрыв происходит на большой глубине: 4, 5, 6 тысяч метров, на такой глубине разрыв, это не взрыв. Это процесс, который идет в течении долгого времени  и поэтому мало вероятно, что могут быть какие-то сейсмические подвижки.

Екологічна катастрофа теж не ймовірна, кажуть вчені. Бо сам процес видобутку сланцевого газу відбується ізольовано. Вода з хімікатами йде по спеціальній трубі, яка з усіх боків запаяна бетоном, тому потрапляння її в грунт — виключено. Щоб дізнатися думку кожного регіону, де добуватимуть альтернативний газ — громадські активісти тепер проведуть круглі столи в Донецьку, Івано-Франківську, Львові.

Олена Мітясова, Леся Кочержук