Видобуток сланцевого газу. Аргументи інвестора

20.02.2013 18:33   -
Автор:

Леся Кочержук, кореспондент

-Тисячі нових робочих місць для українців та щорічно два мільйони доларів для Харківської та Донецької областей. Компанія Шелл продовжує розяснювати населенню, що загрози екології під час буріння п'ятнадцяти пошукових свердловин на Юзівській площі не буде. Воду, яку використовуватимуть під час гідророзривів ладні випити і самі.  

Як аргумент, видобувальники наводять факти з власного досвіду робіт по той бік океану.

Грехем Тайлі, віце-президент компанії "Shell" в Україні

-У Канаді ми переробляємо воду використану для гідророзриву. Цю перероблену воду ми в тому числі подаємо для потреб місцевих мешканців. Вони її також використовують.

За словами іноземних інвесторів, ті технології які вони використовують під час видобутку газу з ущільнених порід за кордоном будуть застосовувати і в Україні. Обов'язкова умова — не завдаватити шкоди екології. Так перед початком буріння першої свердловини  в селі Веселе проводили обов'язковий аналіз води. Проводитимуть такі дослідження і на тій території, що входить до Юзівського родовища.  

Грехем Тайлі, віце-президент компанії "Shell" в Україні

-Таким чином ми дослідимо рівень забрудненя, дослідемо поточний стан води. Після завершення проекту ми будемо знову відбирати проби води, аби таким чином довести, що наші роботи на неї не вплинули.(склейка)Якщо вода була придатна до початку нашого проекту, я залюбки вип'ю її і після.

Нині іноземна компанія готує необхідні документи, аби приступити до геологічної розвідки на Юзівському родовищі. На Харківщині буритимуть в Барвінківському, Ізюмському та Балаклійському районах. Розвідувльні роботи триватимуть як мінімум п'ять років.  За підрахунками експертів, у надрах українських земель знаходиться більше чотирьох трильонів кубометрів газу в ущільнених породах, коли традиційного газу залишилося всього один трильон. Тож інвестор продовжує діалог з громадою. Бо лише за їхньої згоди  розпочнеться видобування .

Леся Кочержук