Відновлення ТЕЦ-3 та житлового фонду в Харкові. Які роботи виконають до старту опалювального сезону

29.09.2022 17:15   -

Відновлення критичної інфраструктури та житлового фонду. Такі задачі поставила собі за мету міська влада, виконати частину відбудови мають до опалювального сезону, аби харків’яни могли перезимувати у власних домівках.

70 мільйонів гривень. Саме стільки уряд виділив на відновлення ТЕЦ-3 у Харкові. Цей об’єкт критичної інфраструктури зазнав ракетних ударів. Зокрема, рашисти зруйнували будівлю котлотурбінного цеху, енергетичне обладнання, пошкодили парові котли та вивели з ладу електричне устаткування трансформаторної підстанції. Поцілили у ТЕЦ-3 російські окупанти не випадково, Ігор Терехов певен, що таким чином ворог намагається зірвати опалювальний сезон у Харкові, адже ця теплоелектроцентраль забезпечує теплом та гарячою водою близько третини міста. Але її відновлять, кошти на відбудову об’єкту виділили з резервного фонду держбюджету.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Эта сумма, которая нам выделил Кабмин будет, конечно же, софинансирована с бюджетом города Харькова. Мы уже предусмотрели определенные средства для этого и то, что касается работ, да, там очень много работ и мы уже сегодня преступили к этим работам и могу вам сказать, что мы готовимся к отопительному сезону, но, к сожалению, ещё раз повторюсь, к сожалению, не всё зависит от нас, потому что российские агрессоры целенаправленно разрушают нам энергетическую инфраструктуру, целенаправленно разрушают нам инфраструктурные объекты, которые занимаются теплообеспечением и водоснабжением города Харькова. Это делается с особым цинизмом в преддверии отопительного сезона для того, чтобы в городе Харькове люди испытывали неудобства, дискомфорт, который, возможно, будет во время отопительного сезона.

Та незважаючи на енергетичний терор, Харків продовжує готуватися до опалювального сезону, який, за словами Ігоря Терехова, буде надскладним для міста. І не тільки тому, що ворог завдає нищівних ударів по критичній інфрастуктурі, а ще й тому, що російські агресори значно зруйнували житловий фонд міста. 150 тисяч харків’ян залишилися без даху над головою, але вони зможуть отримати компесансацію від держави. Пройти цю процедуру допомогає і міська влада, вони створили спеціальні комісії, що документують шкоду, яку нанесли російські вояки.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Очень много людей сегодня обращаются с тем, чтобы были составлены акты, работают комиссии, во всех районах города Харькова. Эта процедура не быстрая и созданы комиссии, они ездят, работают, к сожалению, они попадают под обстрелы. Там такие же люди, харьковчане, и мужчины, и женщины, им порой страшно, но они выполняют свою работу для того, чтобы составить акты. Эти акты отдаются и на их основании уже потом будет насчитан ущерб и будет, соответственно, принято решение государства про компенсации людям тех потерь, которые они понесли в результате агрессии российской федерации.

До того ж оформити послуги щодо пошкодженого майна допомогають і в ЦНАПах Харкова, туди вже звернулися понад 2 тисячі містян. На час, поки у харків’ян немає житла, їх розселяють у гуртожитки, хоча деяка частина все ж буде зимувати у власних домівках, адже у Харкові до початку опалювального сезону мають відновити близько сімдесяти будинків.