Відчувають гордість за те, що харків’яни: чому саме і що на них чекає (відео)

03.07.2023 20:41   -

Харківський міський голова Ігор Терехов та муніципалітет найкраще справляються зі своєю роботою і очолюють всеукраїнський рейтинг. Такі дані свіжого соціологічного всеукраїнського муніципального дослідження, що Минулого тижня було оприлюднено Групою «Рейтинг». Згідно результатів соціологів, серйозний стрибок в динаміці довіри Харків демонструє якраз протягом останніх 2-х років.

Так, наприклад, у 2021 році, згідно результатів такого ж соціологічного дослідження, коли група «Рейтинг» вимірювала настрої жителів Харкову, роботу Ігоря Терехова схвалювали 59% харків’ян, зараз же 86%. І такий високий стрибок стався фактично за час повномасштабної війни. Щодо шкали стану справ у місті 

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 3-11 липня 2021 року серед жителів Харкова, продемонстрували, що респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, ніж загальну ситуацію в країні. 54% мешканців міста вважають, що справи у ньому йдуть правильно, 30% – протилежної думки.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За два роки у таблицях соцдосліджень за 2023 рік можна побачити детальний зріз по напрямкам, де Харків із усіх міст України лідирує по багатьох сферах та послугах. Так містяни задоволені тим, як у Харкові забеспечується соцзахист, якістю транспортної інфраструктури та роботою громадського транспорту. Окрім того високо оцінюють і послуги постачання води, газу, електроенергії, вивезення сміття. Також Харків в лідерах і в питанні стану екології та навколишнього середовища. Але з найважливіших показників, саме жителі Харкова у всеукраїнському рейтингу відчувають гордість, що вони є  харків’янами. Хоча десятки тисяч містян через війну фактично залишилися ні ж чим. Тому в питанні післявоєнної відбудови, Харків просто не має права чекати на завершення війни. Підіймати місто потрібно тут і зараз, вважає міський голова.  

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА 
150 000 мешканців міста без даху над головою. Це результат російської агресії. 50% шкіл зруйновано, 50% дитячих садочків зруйновано. Лікувальні заклади. І все це потрібно відновляти, відбудовувати по новітнім технологіям з енергозбереженням. З підземними паркінгами двойного призначення. З автономним опаленням. Автономним водопостачанням. Із зеленою енергетикою. І над цим ми працюємо.

Не зважаючи на війну, Харків не лишень тримається, а й і планує своє майбутнє. І мова не тільки про нову стратегію розвитку Харкова на пару з провідними спеціалістами світу. Зараз місто, в першу черг у, працює над нагальними викликами, що можуть мати місце у прифронтовому Харкову, яке ворог тероризує ракетними атаками. А в цьому сенсі місту дуже не пощастило,  бо у Харкова немає часу сховатися. Час підльоту ракети типу С-300, якими зазвичай росія наносить удар по Харкову – менше 40 секунд. Тому, аби бути готовими до всього, наприклад, щоб пройти новий опалювальний сезон, який теж буде не з легких, у Харкові глобально замінюють мережі, встановлюють сучасні котельні та індивідуальні теплопункти. Для безперебійного водопостачання проводять капремонт на ключових водоводах, насосні станції продовжують оснащувати альтернативними джерелами електроенергії.

Більше того, щоб дати хоч дітям можливість нормально навчатися, у школах підвали ремонтують так, щоб проводити там уроки. Але найголовніше завдання, вважає Ігор Терехов, у Харкові треба створити такі умови, щоб місто знову повернулося до звичного життя і щоб люди змогли повернутися до своїх домівок. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА 
Я спілкуюсь з харків’янами, з мешканцями міста, які, на жаль, вимушені були від’їхати, тимчасово від’їхати з нашого міста. І хочу сказати, що незважаючи на все, 95% харків’ян повернуться у Харків. Так, нам потрібно створити  умови. Створити умови, щоб бізнес повернувся, індустрія повернулась. І це головне. Щоб були робочі місця, щоб було де жити людям і люди будуть повертатись. Обов’язково будуть повертатись.

ОСТАННІ НОВИНИ