Відбудовані котельні та багатоповерхівки. Що за рік війни в Харкові відновили після обстрілів рф (відео)

22.02.2023 20:38   -

Повномасштабна війна рф проти України триває вже майже рік. Попередні збитки, які завдали Харкову окупанти, оцінюють у 9 мільярдів доларів. Однак у Харкові не чекають перемоги, аби відновлювати зруйноване. Відбудовують не лише житловий фонд, а й об’єкти критичної інфраструктури.

Наприклад, на Північній Салтівці практично заново звели сучасну котельню – завдяки їй близько півсотні будинків будуть із теплом навіть у блекаут. Крім того, в місті відновили вже 135 багатоповерхівок, ще 60 – взято в роботу.

Цей будинок у центрі Харкова потрапив під російський обстріл у липні минулого року. Внаслідок ракетного удару один із під’їздів був зруйнований вщент, не залишилося жодних комунікацій і вцілілих квартир. Та після проведення необхідних експертиз – фахівці змогли стати до відновлення.

ЛЮДМИЛА МЕРЕШКО МЕШКАНКА ПОСТРАЖДАЛОГО БУДИНКУ
Мы очень благодарны Терехову Игорю Александровичу, потому что мы просто оказались без жилья, без возможности жить где-то.

Наразі ж до будинку вже потроху почали повертатися люди, а реконструкція майже завершена. Як уточнює мер Ігор Терехов, залишилися лише деякі оздоблювальні роботи. Крім цього, планують допомогти мешканцям із ремонтом квартир.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Разом із нашими фондами, разом із «Червоним Хрестом» та іншими фондами. Це – значні фінансові ресурси. І що ми можемо, згідно нашого бюджету, – ми все робимо. А що стосується таких внутрішніх робіт – ми допомагаємо, але не за кошти міського бюджету.

А це вже будинок на вулиці Космонавтів, що теж постраждав від ворожих обстрілів. У березні кілька під’їздів знесло вибуховою хвилею. Та зруйнованим його можна побачити тепер лише на світлинах. Одну з них, для порівняння, демонструє Ігор Терехов.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Здесь практически не было, вы видите, ни панелей, ничего. И сейчас, вы видите, какой дом и, какая реконструкция здесь была.

Усі роботи тут також практично завершені – відновлений фасад, покрівля, підведені всі комунікації, встановлені нові вікна. Крім того, будинок відновили за сучасними технологіями – особливу увагу приділили термомодернізації.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Тому цей будинок відповідає вже тим усім стандартам, які є по термозбереженню й енергозбереженню. Для нас це дуже важливо.

Повертається життя й до Північної Салтівки. І хоча на цій багатоповерхівці вже не залишилося слідів війни – мешканцям і досі важко згадувати, як будинок виглядав рік тому.

ВІКТОРІЯ АТАМАНЕНКО МЕШКАНКА ПОСТРАЖДАЛОГО БУДИНКУ
Він був страшним. Ці два під’їзди, вони повністю.. Балкони скручені, воно чорним ото все взялося. Я тут 43 дні просиділа в підвалі, коли почалася війна, як горів наш будинок – я це все бачила.

Покинула підвал будинку останньою, згадує жінка. Як тільки поїхала – сюди «прилетіло» знову. Мер Ігор Терехов зазначає: спочатку вважали, що будинок уже навіть не вдасться відновити. Але результати інструментальної експертизи виявилися зовсім іншими. Тож одразу ж розпочали капітальний ремонт.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми його відновили. І зараз ви бачите, що повністю цей під’їзд, він відновлений, відбудований і тут можливо жити людям.

За весь час війни вдалося відновити 135 багатоповерхівок, ще понад 60 – у роботі, уточнює Ігор Терехов. І додає: усі роботи розпочинають лише після проведення необхідних експертиз і складання кошторисної документації.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Бо ми ж повинні будемо платити за все, що робимо. І потім ми разом із мешканцями, разом із главами адміністрації, відбираємо будинки і ставимо на реконструкцію.

Та відновлюють не лише житловий фонд, а й інфраструктуру. Наприклад, цю котельню на Північній Салтівці відбудували майже заново – після російських обстрілів тут залишилися самі руїни. Усі роботи проводили за сучасними стандартами. Котельня працюватиме навіть під час блекауту, тож будинки, які вона забезпечує опаленням та гарячою водою, а це – 42 багатоповерхівки, – завжди будуть із теплом.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Розташовано 3 котла. Кожен – потужністю 12 мегаватт. Тут є власні скважини, які беруть воду. Крім цього, тут сучасна система водоочистки й підготовки води.

Збитки, які завдали Харкову окупанти, досі важко підрахувати, констатує Ігор Терехов. Кожен обстріл збільшує ці цифри, а ворожі атаки й досі відбуваються регулярно. Та приблизно й попередньо фахівці називають суму в понад 9 мільярдів доларів.

ОСТАННІ НОВИНИ: