Від морозів людей рятують пункти обігріву та соціальний центр

25.12.2012 22:51   -
Автор:

Близько двох тисяч мешканців Харківщини, за неповний місяць, скористалися можливістю відвідати спеціалізовані пункти обігріву.  Під час сильних морозів – тепло та гарячий чай рятують. Михайло Прокопович щодня проходить кілька кілометрів, і каже пункт обігріву, що по-дорозі дуже доречний.  

Михайло Коваль мешканець смт Пісочин

-Зайду с людьми пообщаюсь тут, чайку попью, як кажуть і віддихнеш у дорозі, після операції мені треба гуляти, тож зайдеш, віддихнеш, чайку поп’єш и далі дорогу продолжаешь.

Крім пенсіонерів, часті гості пункту, батьки та малеча, які йдуть до школи.   

Алина Перемот мешканка смт Пісочин

-Я например, вела детей на утренник в школу, шла домой замерзла, зашла погреется, попить чайку и дальше пойти.

Військові намети та спеціально обладнані вантажівки, відведені місця у лікарнях та тимчасові пункти на вокзалах. Всього у Харківській області функціонує близько двохсот центрів обігріву.   

Володимир Фадєєв директор Департаменту Цивільного захисту Харківської облдержадміністрації

-На сегодняшний день в районах больше всего котируются непосредственно вот эти стационарные пункты обогрева: при больницах, при клубах, при различных центрах социального обслуживания находятся эти пункты обогрева. Они с прошлого года подготовлены и они  на сегодняшний день функционируют.

Не зважаючи на попередження синоптиків, які передрікають несподіване потепління в Україні, пункти обігріву, про всяк випадок, працюватимуть до кінця зими. Від її витівок людей рятують не лише намети, а й спеціальний соццентр, що працює у місті вже другий рік поспіль. Особливо тут допомагають тим, хто опинився в складних життєвих обставинах. В центрі є і приміщення для ночівлі. І щодня їх відвідують  більше тридцяти безхатченків. Відкритий і гуртожиток для тих, хто нещодавно звільнився з місць позбавлення волі.

Лариса Болгова директор Департаменту праці та соціальної політики

-На сегодня в центре в среднем пребывает всего вместе с ночлегом и с общежитием, это где-то 80 человек в день здесь находится. На ночлег в холодное время здесь не отказали никому. Тут ставятся дополнительные раскладушки, всевозможные применяются способы для того чтобы человек в тепле провел ночь.

Ніна Кулікова до соціального центру потрапила в травні цього року. Жінка каже — опинилася тут, через те, що хата, в якій вона мешкала, зовсім розвалилася. Відновити житло нікому, адже родичів в жінки немає.

Ніна Кулікова тимчасово мешкає у КП «Міський Центр соціальної реінтеграції бездомних і безпритульних громадян»  

-В общем мне тут вообще понравилось. Девчата тут хорошие, тепло так. Вчора нам приносили одежду, у мене тільки сапог немає.

Та в соціальному центрі безхатченкам допомагають не лише одягом. Кожному, хто звернувся, надають медичну допомогу. Спрямовують на проходження флюрографії та перевіряють на шкіряні хвороби. Тут надають і юридичну допомогу. Багатьом, хто звертається сюди, допомагають отримати загублені документи. Лише цього року в центрі відновили паспорти більше тридцятьом безхатченкам.

Олександра Суфіянова, Андрій Соловйов, Сергій Перець, Харьковские Известия