Верховная рада разрешила продавать украинские земли

14.11.2019 16:06   -
Автор:
Верховна рада дозволила продавати українські землі. Ухвалення  відповідного законопроекту спричило неабиякі суперечки між народними депутатами. Деякі навіть заблокували трибуну не даючи виступати. 
 
– Будь-ласка дайте виступити міністру з трибуни, він доповідач з цієї теми.
 
Нарешті міністр отримав можливість виступити. І пояснив, що повноцінно ринок землі стартує тільки з першого жовтня 2020 року. Також, він наголосив, що у відомстві обіцяють розібратися із держкадастром українських земель.  
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
 
Ми маємо громадянам надати можливість розпоряджатися своєю землею. Дати людям, які живуть в землі володіти цією землею – це дати можливість українському народу реалізуватися. Земельний кодекс України від моменту свого ухвалення базується на повноцінному праві власності  на сільськогосподарську землю. Нам потрібно аби власник почував себе власником, а не кріпаком. Щоб він отримував справедливу орендну плату за свою землю, щоб він був спроможний продати одну ділянку і купити іншу.
 
Міністр під час свого виступу повідомив, що у бюджеті на 2020 рік Верховна Рада планує закласти чотири мільярди гривень на підтримку фермерів. Кошти – направлять на дешеві кредити для придбання землі. 
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
 
Зрештою ми маємо передати 8,2 мільйони гектар сільськогосподарських земель, які належать державі в руки ефективних фермерів, які так люблять цю землю. Чинна норма кодексу говорить, що землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватися у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. Це справедлива норма і ми вважаємо, що вона і далі повинна діяти.
 
У тексті законопроекту прописані норми, що надають дозвіл купувати сількогосподаські українськи землі іноземцям. Робите це вони зможуть з першого січня 2024 року. Натомість, раніше  президент України Володимир Зеленський повідомляв, що згоду на продаж землі іноземцям повинні надати самі українці. 
        
Володимир Зеленський президент України 
 
Іноземці та компанії, яких мають серед засновників іноземців отримають право купувати українські землі, українські земельні ділянки тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі.
 
Закон про референдум Верховна рада планує розробити у найближчий час. Народні обранці, обіцяють, що чітко пропишуть види і механізми проведення референдуму. Коли саме норма набуде чинності не відомо. Втім закон про відміну мораторію на продаж українських земель прийнятий Верховною радою за основу.