Велике переселення носух в нову експозицію Харківського зоопарку «Південна Америка»

23.11.2020 12:00   -
Автор:
Споглядаючи на ці екзотичні пейзажі ви миттєво переноситеся до Південної Америки, де панують вологі тропічні ліси. Свій шматочок Південної Америки у Харківському зоопарку отримали носухи. Самка і самець, які приходяться один одному тіткою і племінником, активно обживають нові володіння. А це два дійсно унікальні вольєри, кожен площею у 25 метрів квадратних. Унікальність їх полягає в тому, що буквально кожен сантиметр простору використовується надзвичайно ефективно. 
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
У вольєрах умовно можна виділити три рівні. Перший – підлога, що вкрита хвойною корою. Другий – платформи з будиночками, стаціонарні переходи, драбини. І третій – полиці на стінах і різноманітні підвісні конструкції. Драбини, містки, які завдяки здатності розгойдуватися, імітують живі гілки. Для носух такі "опції" надважливі, оскільки ці тварини гарно лазять, стрибають, отож є, де і як показати себе в усій красі і реалізувати природні вміння. Наближенню до природи сприяє і наповнення вольєрів з використанням натуральних матеріалів, дерево, кора і неймовірної краси оздоблення стін – рельєфи зі скульптурного бетону і художній розпис. 
 
Наразі носухи, додає Жанна Сувуха, освоюють свої апартаменти, поступово адаптуються у них. Поки тварини ставляться до всього з обережністю, приглядаються, принюхуються. Та вже обрали для себе улюблені місця – затишний куточок на одній з полиць, де тварини відпочивають, неначе у схованку з гілок папороті, і один із будиночків, куди носухи зазвичай відправляються після смачної трапези. До раціону тварин входять різноманітні овочі, фрукти, м'ясо, риба, сир, яйця. Також у розпорядженні самки і самця автоматичні поїлки, що дозволяє тваринам пити воду тоді, коли вони забажають і в необхідній кількості.
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Вольєри обладнано системою відеоспостереження, аби кіпери могли вести цілодобовий нагляд за своїми підопічними. А ось відвідувачі зможуть спостерігати за носухами через вітринне скло, не заходячи всередину приміщення. Поки що обидва вольєри цілком і повністю належать двом носухам, але заплановано, що з часом до них приєднаються й інші сородичі. Не мають поки носухи і сусідів. Та з ними вже визначилися – по сусідству з носухами оселяться пекарі – ще одні представники тваринного світу Південної Америки.