Вандалы без диспетчеризации оставили полторы тысячи харьковских лифтов

26.04.2012 18:59   -
Автор:

Викликати диспетчера нині вже як півроку не можуть мешканці десяти будинків на Олексіїївці. Вандали вирізали тут двадцять метрів телефонного кабелю.    

Павло Тремполець , майстер КСП "Харківміськліфт":

-Тут кабель обрезали на этом доме, а за ним еще 60 лифтов остались без связи

Не зупиняють зловмисників ні зачинені двері в під"їздах, ні закриті горища. Потрапити на дах для них не проблема. Як і позрізати потім дроти, і познімати з них ізоляцію, прямо на місці злочину.

Анатолій Кандауров,  директор КСП "Харківміськліфт":

-Выливается оно в миллионы вот это вот хищение, в миллионы. Потому что подвесить кабель от дома до дома, нить-это не так просто. Специальные монтажники должны быть, люди обученые, дополнительно трос должен быть натянут и так далее

Всього ж за півроку у Харкові зрізали п"ятдесят два кілометри кабелю. На гарячому спіймано і притягнуто до відповідальності більше десяти людей. Втім, бідкаються в ліфтовому господарстві, це проблему не вирішує. Дроти як крали так і крадуть. Тож, комунальники вирішили зі зловмисниками боротися самотужки і більш радикальними методами.

Володимир Білоус,  перший заступник директора КП "Харківміськліфт":

-Мы вынуждены были внедрить новые технологии беспроводные, которые не подвергаются ни молнии разрядам и воровству

Нові технології у життя втілили на новозбудованому пішохідному мостУ, що на проспекті Гагаріна. Два ліфти тут обладнані бездротовою диспетчирезацією.
 
-Алло. Диспетчер? Да. Это Гагарина, 39. Слышно хорошо? хорошо

Такими системами комунальники планують в подальшому обладнати і всі житлові будинки. Мерія відповідні наміри комунальників підтримала і пілотний проект схвалила. Справа тепер тільки за грошима. За підрахунками "Міськліфту" на переобладнання потрібно близько півтора мільйона гривень.

Олена Мітясова, Харьковские Известия