В Зміївському районі урочисто запустили електропідстанцію

19.10.2012 21:56   -
Автор:

Примхлива електрика. Понад десять років мешканці Геївки та трьох прилеглих селищ жили із постійними перепадами напруги. Бо підстанція, яка забезпечувала світлом населені пункти була у поганому технічному стані і ніким не обслуговувалася.

Віктор Северін голова Нижньобешкінської селищної ради

-Когда больше нагрузка вот каждый год в пределах 2-3 суток Бешкины оставались без света. Самая большая беда у нас была этой зимой когда-то было минус 30 на улице и в 9 часов вечера эта подстанция взорвалась.

Тоді аварію оперативно ліквідували. Та після було вирішено — зволікати більш не можна, необхідно проводити реконструкцію. Але для цього необхідні кошти, яких на той час було недостатньо. Зміїівською райдержадміністрацією був розроблений проект реконструкції і її голова Євгеній Мураєв відстояв його в Міністерстві енергетики в Києві. Проект внесли в інвестиційний план і виділили на його реалізацію п"ять з половиною мільйонів гривень.

Валентин Дулуб перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

-Евгением Владимировичем было принято решение о том,чтобы как можно скорее сделать новую подстанцию,сделать все необходимое для того чтобы иметь стабильное обеспечение всех населенных пунктов.

Енергетики стали до роботи. Згорілу підстанцію вирішили не відновлювати, а переключити лінію на прилеглу підстанцію Комсомольська. Зробили все у найкоротший термін.

Олекснадр Олексенко перший заступник технічного директора "Харківобленерго"

-Работы практически выполнены с нуля. Районная администрация помогала нам тут с выбором участка земельного для прохождения линий 6квт, построили линию порядка 12 километров.

І ось вже оновлену систему енергопостачання урочисто запускають. Окрім того, що для мешканців Ніжньобишкінської сільської ради вирішилася проблема з перебоями зі світлом, ще й зменшено навантаження на Лиманську лінію електропередач. Як результат — покращилася якість постачання електрики ще й для жителів сіл Лиман і Коропове.

Євгеній Мураєв голова Зміївської райдержадміністрації

-Сегодня мы обеспечили 4 населенных пункта качественной услугой энергоснабжения, Все электроприборы будут работать в штатном режиме и это значительно улучшит качество жизни каждого человека. И заложили мощный базис для развития нашего Национального парка, который находится на территории Задонецкого сельсовета, это даёт большой потенциал и возможность расширять и отельную зону, зону стационарной рекреации, и я думаю, что это даст толчок развитию туризма.

У планах, каже Євгеній Мураєв, продовжити будівництво лінії електропередач на території Лиманської ради, а це туристична перлина району.

Анастасія Полякова, Ярослав Кононенко, Харьковские Известия