В воскресенье православные Харькова отметили Троицу

04.06.2012 18:46   -
Автор:

В неділю православна церква відзначала Трійцю або П"ятдесятницю. Друге велике церковне свято після Великодня. Саме в цей день, як обіцяв Іїсус Христос своїм учням, святий дух зійшов на апостолів. Згідно з символом віри, Бог має три особи: Бог-Отець, Бог-Син і Бог  Святий Дух. Святкову літургію в Благовіщенському соборі відслужив владика Онуфрій архієпископ Харківський і Богодухівський.

протоієрей Йосип Денькович:

-Это большой праздник для всех нас — день рождения церкви христовой. Вы знаете, как сказал Господь, я защищу церковь и врата ада не одолеют её, и через святых апостолов церковь продолжает существовать и исполнять свою спасительную миссию и до сегодняшнего времени.

У народі Трійцю і тиждень до неї називають «зеленими святами». Підлоги храмів вистелають свіжескошеною травою, стіни прикрашають березовими гілками, приносять освячені букети до осель.

Світлана ,парафіянка:

-Насколько я знаю освещают живые цветы и приносят в дом, это благодать Божья, чтобы окропить всё в квартире.

протоієрей Йосип Денькович:

-После зимы зелёный цвет символизирует жизнь и также Господь пославши духа святого для нашего утешения и спасения для нашей жизни вечной. Это символ жизни — зелёный цвет. Поэтому сегодня люди стоят с букетами зелёных трав, цветов, как символ вечной жизни.

 Дівчата у давнину зазвичай плели вінки і пускали їх по воді. Також вважається, що цього дня виринає нечиста сила, русалки з"являються на берегах. Але це язичницьке вірування. Церква подібного не схвалює. У храмах цього дня проводять служби, що мають виганяти злих духів.

Ігор Бескровний, Ігор Луханін, Харьковские Известия.