В водоймах Харкова розпочали спускати воду

06.03.2013 16:38   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-У Харкові готуються до повені. І в водоймах розпочали спускати воду. За прогнозами метеорологів сильних паводків не очікується. Тож рівень води поступово знижуватимуть впродовж кількох діб усього на півметри. Через це крига трісне. Ми вийшли на неї разом із рятувальниками аби попередити рибалок про небезпеку.

І одразу ж на очі потрапляють кілька любителів зимової риболовлі. Незважаючи на те, що сезон закінчено, позакидали вудки чи не посеред Журавлівського водоймища.

-С сегодняшнего дня начинается сброс воды с плотин города

— та я вижу, что трещит,

— будьте внимательны, соблюдайте меры.

Тим хто все ж таки ризикнув порибалити, необхідно триматися поблизу берега і там де крига ще товста. Так робить і Юрій, рибалка із досвідом. Його небезпека не лякає, хоча минулоріч йому довелося власноруч рятувати двох людей. Запевняє, льод безпечний — близько півметри завтовшки. Та вже наступного тижня, каже рибалка, на нього — ні ногою.

Юрій рибалка

-На мелену ещё как-то можно выходить, а так — на глубину уже всё, если лед сантиметров на 20 рыхлый станет, то уже опасно. Самое главное, что в эти места, где видно, что уже вода выступает, уже на лед нельзя выходить, а из подручных средств..по последнему льду уже и веревку берешь, а так я уже стараюсь не выходить на лед уже опасно.

Мати при собі підручні засоби і справді необхідно, кажуть рятувальники. Це може бути звичайна палка чи мотузка. Хоча цими мірами рибалки зачасту нехтують.

Олександр Федорович рибалка

-Зачем? Если я знаю, что тут не провалюсь, зачем мне какие-то меры безопасности? Это когда тонкий лед, это опасно, а когда такой лёд, сразу пусть хоть полреки спустят, он так и осядет.

Та з такою думкою фахівці категорично не згодні.

Валерій Михайлов начальник комунальної установи "Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова"

-Самое главное, что это может быть неожиданно, лед проседает,  вода уходит, естественно всегда это фактор неожиданности, он опасен, и опасен тем, что здесь есть места очень глубокие и попасть в них это чревато. Но не было ещё ни одного случая, потому что это всё проходит мало того, что во-первых постепенно воду сбрасывают, не резко, это плюс, ну и погода благоприятствует, то что ночью всё-таки минус.

Загалом цієї зими і справді жодного нещасного випадка на кризі не було зафіксовано. Але поки льод не зійшов зовсім рятувальники не втрачають пильність і постійно слідкують за любителями зимової риболовлі.

Анастасія Полякова