В Україні запрацював телефонний номер безоплатної юрдопомоги

14.01.2013 16:48   -
Автор:

Механізм отримання безкоштовної юрдопомоги в центрі — простий. Для цього особа, яка здійснює затримання людини, слід подзвонити за номером  гарячої телефонної лінії 0 — 800 — 213103 І це представник силових структур має зробити до початку допиту.

Роман Лихачов адвокат

-Согласно этого звонка, есть ряд адвокатов, которые находятся непосредственно в офисе и принимают звонки по указанного телефону. После этого адвокат будет выезжать в тот райотдел, непосредственно где было задержание и оказывать правовую помощь.

Ці адвокати захищатимуть людину під час затримання, арешту, в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складатимуть документи процесуального характеру. Нові правила, кажуть представники феміди, мають чимало переваг, особливо їх відчують арештовані.

Роман Лихачов адвокат

-Это позитивно будет влиять на то, что никакое из задержанных лиц не будет поддано избиениям, а также физическому или психологическому давлению. Также будет максимально способствовать тому, чтобы не была избрана мера пресечения, не соответствующая личности подозреваемого.

Стосовно адвокатів центру, які надають безоплатну допомогу затриманим, всі вони пройшли для цього відповідний конкурс та входять до єдиного реєстру захисників України. Це переважно молоді, починаючі спеціалісти, які таким чином підвищують кваліфікаційний рівень і водночас не лишають затриманого беззахисним. Така безоплатна правова допомога передбачена одноіменним законом, який запрацював в державі з першого січня. Отримати її  можна в усіх двадцяти семи областях країни в спеціальних центрах. У Харкові в такому центрі від початку нового року проконсультувались більше сотні затриманих.

Вікторія Гайворонська директор Харківського Центру з надання безоплатної вторинної допомоги

-Случаи были административных задержаний, туда выезжали адвокаты, и задержания по КПК — это было тридцать шесть случаев выезда на задержание, восемь адвокатов пошли работать по призначенню, відповідно до ухвал суду і сім адвокатів відповідно до постанов слідчих пішли працювати.

Олександра Суфіянова, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия.