В Україні з 2017 по 2019 рік переселенцям держава придбала 270 квартир, цьогоріч планують — 85

27.11.2020 13:36   -
Автор:
Цьогоріч внутрішньо-переміщеним особам придбають вісімдесят п'ять квартир. Програма забезпечення житлом переселенців працює з дві тисячі сімнадцятого року. З цього часу по дві тисячі дев'ятнадцятий вдалось придбати всього двісті сімдесят квартир для проживання близько восьмиста переселенців.  На наступний рік урядовці планують триста двадцять п'ять об'єктів житла на суму сто двадцять п'ять мільйонів гривень. 
 
Інна Голованчук заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій 
 
Але ми зараз вивчаємо для себе можливість в рамках цієї субвенції, співфінансувати об'єкти нерухомості, які будуються для внутрішньо-переміщених осіб. Звичайно, для цього необхідно зробити суттєві зміни в нормативну базу, що, відповідно, може бути досить тривалою. Однак, можливо, з наступного року ми змінимо формат із закупівлі побудованого житла на фінансування будівництва. Мені здається такий підхід також доцільний з точки зору ефективності використання бюджетних коштів щодо забезпечення житлових прав внутрішньо-переміщених осіб.
 
У Харкові діє пільгове кредитування внутрішньо-переміщених осіб.  Зокрема, цьогоріч переселенці отримали дванадцять квартир. Також є програма часткової компенсації відсотків по кредиту, взятого для придбання житла у комерційному банку. По суті, розповідають у профільному Департаменті, це іпотечне кредитування. Людина бере гроші, а відсотки протягом п'яти років погашає місто. 
 
Михайло  Фатєєв заступник Харківського міського голови — директор Департаменту економіки та комунального майна
 
Было внесено изменение в программу, которая позволила временно перемещенным лицам, которые не являются жителями Харькова и не имеют прописку, и не состоят на квартирном учете, но имеют все документы перемещенного лица — они так же имеют право на получение такого кредита. И, насколько мне известно, уже такие семьи есть, которые сегодня оформили кредит, либо на стадии оформления кредита, для приобретения жилья.
 
Взагалі, за оцінками міжнародних організацій, в забезпеченні житла в Україні потребують майже 70% внутрішньо-переміщених осіб.