В Україні ввели новий податок — на нерухомість

11.02.2013 18:47   -
Автор:

Податок на нерухомість необхідно буде сплачувати один раз на рік. Юридичним особам — чотири. Під нову норму сплати підлягають будинки площею більше двохсот п"ятдесяти метрів квадратних та квартири, площа яких більше ста двадцяти квадратних метрів. Однак якщо метраж квартир сто двадцять п"ять метрів квадратних, то за п"ять доведеться сплатити.

Наталія Почепецька начальник відділу місцевих, ресурсних, рентних і неподаткових платежів ДПІ у Київському районі

-Для квартир, жилая площадь которых не превышает двухсот сорока квадратных метров и жилых домов, площадь которых не превышает пятьсот квадратных метров, ставка налога составляет один процент от минимальной зароботной платы по состояние на первое января две тысячи тринадцатого года. Для квартир, жилая площадь которых свыше двухсот сорока квадратных метров и домов свыше пятиста квадратных метров, ставка налога составляет 2,7%.

Якщо у власності кілька квартир, то ви маєте право на пільгу. Але тільки на один об"єкт за власним вибором. За решту доведеться платити. Не підлягатимуть оподаткуванню садові об"єкти, нерухомість власників з багатодітних родин. В агенствах з нерухомості із введенням нового податку сплеску продажів житла на ринку не чекають.

Андрій Правдін директор компанії з нерухомості

-Кого еще может более- менее болезненно затронуть, это людей, у которых домик в деревне. Вот эти люди еще чего-то могут почувствовать, потому что в доме жилая площадь больше, чем в квартире.

Плюси у новому податку вбачають юристи.

Олег Михайлов юрист

-Бюджет будет пополнятся местный, именно наш, наших громад, или городских, или сельских, межрайонных, районных.

Головне при цьому- аби кошти йшли на потреби громади. Новий податок можна сплачувати частинами, якщо у людини не вистачатиме коштів. А таке може бути. Адже однаково платитимуть і власники елітного житла в центрі, і пенсіонерка з хутора, у якої може виявитьсь два будинки.

Євгенія Кутнова кореспондент

-До першого липня громадянин отримає повідомлення. Так зване рішення інпекції із сумою податку. Після цього протягом шістдесяти днів громадянин зобов"язаний сплатити податок на нерухомість. У разі непогашення можуть навіть конфіскувати житло.

Євгенія Кутнова