В Україні скасували податки на імпорт генераторів

09.11.2022 13:50   -

Генератори та інші альтернативні джерела постачання електроенергії стане завозити в Україну легше. Справа в тому, що Кабмін скасував ПДВ та ввізне мито на низку приладів. Прем’єр-міністр пояснив, яке саме обладнання звільненяється від оподаткування.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Мова йде про газогенератори, електричні двигуни, генератори, електрогенератори, установки, трансформатори, електричні акумулятори, нагрівачі, обігрівачі, а також інші товари для енергетики та забезпечення тепла. Це важливо, аби зараз прискорити ремонти, покращити забезпечення світлом і теплом, задовільнити попит населення і також зменшити ціни на відповідну продукцію.

До ухвалення постанови в Україні діяли такі правила: генератори, що привозили залізницею, автівкою або морським транспортом звільнялись від мита тільки, коли їхня вартість не перевищувала 500 євро, а вага не була більшою за 50 кг. Якщо ж генератор надсилали поштою, податки накладали у випадку, коли прилад коштував більше 150 євро. Розмір податків був такий: українці сплачували 10% ввізного мита та 20% ПДВ. Проте від тепер ці правила Митного Кодексу не діятимуть.