В Україні почали діяти нові правила авіаперевезень. Що змінилося для пасажирів

16.11.2020 14:49   -
Автор:
Нововведення передбачені Наказом Державної авіаційної служби України. Зміни торкнулися, зокрема,  реєстрації та посадки на рейс. Раніше реєстрацію можна було закривати за 45 хвилин до вильоту, а посадку за 15. Тепер авіакоманії самі регулюватимуть час. При реєстрації також дозволено користуватися електронними документами в додатку "Дія". Ця послуга вже доступна в аеропортах Бориспіль, Жуляни, Харків та Львів. На черзі – Дніпро та Івано-Франківськ.
 
Наказ Про затвердження Змін до Авіаційних правил України "Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу"
 
Реєстрація пасажирів та оформлення багажу здійснюються на підставі квитка та одного із документів, що посвідчують особу, визначених законодавством України або відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в цих документах.
 
Зміни торкнулися й ручної поклажі. Загальна вага незареєстрованого багажу встановлюється авіаперевізником. Також компанії тепер не забов’язані кріпити на багаж бірки “в кабіну”, “ручна поклажа”, “Approved Cabin Baggage”, які були передбачені раніше.
 
Наказ Про затвердження Змін до Авіаційних правил України "Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу"
 
Як ручну поклажу понад норму, встановлену авіаперевізником, незалежно від правил застосування тарифу, за яким придбано квиток, пасажир має право перевезти безкоштовно такі речі: дитяче харчування, дитячу дорожну люльку (для дітей віком до 1 року), дитячий візок, складне крісло чи милиці, спеціальну апаратуру та обладнання, яким користуються особи з інвалідністю, якщо для цього в авіаційного перевізника, є достатньо місця і якщо це відповідає вимогам безпеки. 
 
Також Авіаційна служба скасувала обмеження на перевезення в салоні літака тварин вагою лише до 8 кілограмів. Тепер це регулює перевізник. Так, дві українські авіакомпанії вже підняли ліміт перевезення тварин у салоні до 10 кг. Крім цього, за новими Правилами, пасажири не зможуть безкоштовно перебронювати квитки у разі зриву стиковки. Державіаслужба також прирівняла затримку рейсу більш ніж на 48 годин до його скасування. 
 
Наказ Про затвердження Змін до Авіаційних правил України "Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу"
 
Скасуванням не рахується зміна аеродрому вильоту або прильоту в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Рейс також вважається виконанним у разі передачі його виконання іншому авіаперевізнику, який забезпечує перевезення всіх пасажирів переданого рейсу спеціально організованим рейсом. 
 
Крім цього, Державіаслужба збільшила ліміт компенсації за затримку рейсу та втрату або пошкодження багажу. Але отримати максимальну компенсацію пасажирам практично нереально. Для цього необхідно пред’явити документальні підтвердження збитків. Наприклад, якщо з багажу пропав ноутбук, або техніка була пошкоджена, необхідно пред’явити чек на покупку. При цьому авіаперевізник може виплатити компенсацію з урахуванням амортизації.