В Україні перевірили процес відключення світла операторами. Виявлено 193 порушення

22.12.2022 15:10   -

Через значні пошкодження енергетичної інфраструктури, українцям доводиться багато годин на добу перебувати без електроенергії. Наразі уряд робить все можливе, щоб якнайшвидше відремонтувати та запустити в роботу в довоєнному режимі енергетичні  об’єкти.
Як відзначив Денис Шмигаль, Україна співпрацює з більше ніж 30 країнами світу щодо поставок обладнання, яке необхідне для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури.

А щодо забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії, то цьому питанню уряд приділяє окрему увагу. І наразі виявлено майже 200 порушень при відключенні світла, проінформували у держегергонагляді.

Під час першого етапу перевірок в Україні зафіксували 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики.
Найпоширенішими виявились:

  • порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
  • застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
  • відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
  • недотримання тривалості відключення;
  • відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

Як зазначили у держегергонагляді, Київ виявився лідером серед порушників. А Харків в числі міст, де порушень зафіксували найменше.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною.

В уряді зазчначили, що  порушення мають бути усунені до 31 грудня. Прем’єр-міністр також дав завдання щоп’ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.