В Україні найближчим часом може здорожчати хліб

06.10.2020 11:09   -
Автор:
В Україні найближчим часом може здорожчати хліб. В асоціації пекарів країни кажуть, все через те, що зросли в ціні продукти, що використовують для виробництва хлібобулочних виробів. 
 
На сьогодні склалася критична ситуація на внутрішньому ринку зерна. Через зростання попиту на зовнішніх ринках та через сезонні фактори збільшуються ціни на продовольчу пшеницю. Приміром, середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 грн./тонну. Таке здорожчання уже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 грн/тонну. Оскільки борошно у собівартості хліба складає понад 40%, то й підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом. 
 
Крім того, додають представники галузі, тільки за останні тижні на 30% зросли ціни на цукор, а з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія. До того, на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги. Через девальвацію гривні виросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання. Безпрецедентні карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат.
 
Це не тільки дезінфекція або санітарний контроль, це і упаковка для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання. При цьому постачальники не погоджуються на відстрочки платежів і працюють переважно за передплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати. 
 
Тож стримувати ціни на хліб більш не представляється можливим. Пекарський бізнес, кажуть експерти, не здатний вплинути на формування цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба.
 
Подорожчання, ймовірно, чекає і хлібобулочні вироби, а також кондитерську групу. Ми бачимо безпрецедентне підвищення цін на цукор, яке не має жодного економічного обґрунтування. Ми вже звернулися в Антимонопольний комітет з вимогою розслідувати можливу монопольну змову на цьому ринку.