В Украине вступил в силу закон для улучшения инвестклимата

17.10.2019 14:59   -
Автор:
Із набуттям чинності закону про поліпшення інвестиційного клімату в Україні змінюється низка законодавчих актів, що на думку народних депутатів містять застаріле та неефективне регулювання. Наразі починають діяти нові норми Господарського кодексу Україні, що регулюють взаємовідносини між учасниками судових процесів. В першу чергу вони стосуються захисту прав інвесторів, і унеможливіють тиск на них та затягування виконання вироку суду. Згодом почнуть діяти і нові правила у сфері будівництва – скасовується обов’язкова сплата пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту, де веде комерційну діяльність інвестор. Норма набуде чинності вже через два роки, з наступного року діятиме перехідний період, під час якого встановлюється фіксована однакова ставка пайової участі. 
 
Розмір пайової участі становить:
 
– для нежитлових будівель та споруд – 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
 
– для житлових будинків – 2 % вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади))
 
Повністю скасують пайовий внесок в 2021 року. Як зазначено у пояснювальній записці до закону, він зможе значно поліпшити інвестиційний клімат в цілому в Україні. 
 
зниження кількості порушень прав міноритарних акціонерів;
 
зниження вартості кредитних ресурсів;
 
зменшення витрат, пов'язаних з будівництвом житлових та нежитлових об'єктів;
 
підвищення якості правосуддя в господарських справах, скорочення строку розгляду господарських спорів.