В Украине планируют ввести институционный аудит школ

05.11.2019 12:55   -
Автор:
Інституційний аудит шкіл не слід сприймати як перевірку, запевняють в Міністерстві освіти, кажуть, це скоріше допомога навчальним закладам подолати існуючі проблеми та організувати учбовий процес таким чином, щоби надавати освіту високого рівня. Проводитиме аудит експертна група. А результатом буде звіт, на підставі якого і буде визначено план подальшої роботи навчального закладу.  
 
Ганна Новосад міністр освіти і науки України 
 
Зараз ми маємо багато різних шкіл: є сильні заклади, що можуть конкурувати із європейськими, і слабкі, де якість освіти, на жаль, низька. Наша мета – зробити так, щоб усі школи в Україні давали високу якість освіти. З чинною системою оцінки закладів це неможливо. Інституційний аудит допоможе кожній школі зі сторони поглянути на свої сильні та слабкі сторони. Дуже важливо, що результатом аудиту має стати конкретний річний план подолання недоліків, що допоможе школі стати кращою. 
 
Зараз в Україні стартував поки пілотний проект інституційного аудиту, що відбуватиметься на базі двох шкіл у Київській області. І як зазначають у профільному міністерстві, він і має випробувати новий підхід до оцінювання якості освіти у школах та замінити застарілу процедуру атестації. 
 . 
Під час аудиту оцінка проводитиметься за такими напрямами:
 
— освітнє середовище (наскільки безпечно та комфортно у школі, як організоване харчування, чи вистачає необхідного для навчання обладнання, кабінетів тощо);
 
— оцінювання учнів (як вимірюються навчальні досягнення школярів, наскільки процес є прозорим та зрозумілим);
 
— педагогічна діяльність (якість викладацької роботи, професійний розвиток, партнерство між вчителями, батьками та учнями);
 
— управлінські процеси (наскільки рішення керівництва сприяють забезпеченню та постійному вдосконаленню освітньої діяльності). 
 
Плановий інституційний аудит мають намір проводити раз на 10 років, позаплановий – не частіше одного разу на 2 роки. Приводом для такого може стати низька якість освіти, що підтвердить незалежний зовнішній моніторинг, звернення керівника закладу чи наглядової або педагогічної ради. Триватиме аудит не більше 10 робочих днів, і 5 днів у тих закладах, де менше 50 працівників.