В Украине планируют создать спецфонд госбюджета для ремонта дорог

16.05.2016 15:02   -
Автор:
Місцеві дороги державного значення передати в управління обласних адміністрацій та створити спеціальний фонд держбюджету. Саме так в Україні планують виправити складну ситуацію зі станом доріг. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Дороги тепер — це національний пріоритет.
 
Володимир Гройсман прем'єр-міністр України 
 
Я думаю, що раціональним буде створення національного дорожнього фонду, як спеціального фонду державного бюджету прозорого, який ми будемо наповнювати з імпортованих акцизів, нафтопродуктів, я думаю, що це буде добра ідея для того, щоб автоматично розподіляти ці кошти за тими дорогами, які були надані в управління обласним державним адміністраціям.
 
У цьому питанні Володимир Гройсман підримав губернатора Харківщини Ігоря Райніна. Голова обласної адміністрації запропонував частину зборів на митницях залишати в регіонах. І ці кошти направляти на ремонт доріг. 
 
Ігор Райнін голова Харківської обласної державної адміністрації 
 
Действительно, было предложение от Харьковской областной государственной администрации, чтобы Харьковская область участвовала уже в имеющемся эксперименте, который позволяет перевыполнение планов от таможенных поступлений, половину от них, оставлять на территории области и ремонтировать таким образом дополнительно дорожный фонд. Я могу сказать, что за первый квартал 2016 года Харьковская таможня перевыполнила план на 526 млн гривен. Если мы возьмем даже половину от этой суммы, это 250 млн гривен, как я сказал премьер-министру, Харьковская область может перестать подымать вопрос ремонта государственных дорог, поскольку количество этих средств будет достаточно для того, чтобы начать производить капитальный ремонт дорог.
 
Вже цієї осені парламент має розглянути всі ці пропозиції. Але і цього року на Харківщині пройде масштабний ремонт доріг, розповів Ігор Райнін. 
 
Ігор Райнін голова Харківської обласної державної адміністрації 
 
Нам уже выделено 80 млн на дорогу, которая идет в Луганскую область и дорога будет до города Купянска полностью отремонтирована. Так же мы ставим вопрос относительно дороги в Донецкую область, это Изюм- Славянск, там начаты работы, но мы настаиваем на том, чтобы там было более качественное покрытие поскольку большой объем транспорта, который идет в этом направлении. Так же Харьков-Суммы, стратегическая дорога, которой в Харьковской области и Сумской уже нет порядка 50 лет, поэтому будем говорить о капитальном ремонте.
 
Також ремонт дороги розпочнеться від Чутово до Валок, там із серпня розширятимуть проїжджу частину. На трасах Харків-Лозова та Харків- Вовчанськ мають провести ямковий ремонт.