В Украине планируют объединить все экстренные службы

29.10.2019 13:41   -
Автор:
Швидка, поліція, пожежна служба та аварійна служба газу за єдиним номером — 112. Україна має перевести всі екстрені служби в одну систему зв"язку до 2021 року, адже це прописано в угоді про асоціацію з ЄС. Коли номер єдиного реагування запрацює, всі служби фунціонуватимуть спільно і таким чином, на думку розробників, буде економитися час на порятунок життів. 
 
Станіслав Гашпоренко виконавчий директор ГО "Виклик 112"
 
Приблизно 30% українців губляться, на який номер телефонувати при екстрених ситуаціях. Проводилося соцопитування, і люди за 10 секунд не могли назвати номер телефону тієї чи іншої екстреної служби. 
 
Хоча єдиний номер має з"явитися до 2021 року, і в Україні вже є закон про створення відповідної служби, стратегії її запровадження поки що немає. 
 
Станіслав Гашпоренко виконавчий директор ГО "Виклик 112"
 
Щоб створити таку комплексну систему в Україні, за нашими оцінками, буде потрібно не менше трьох років. В такому темпі роботи ми можемо не встигнути виконати наші зобов'язання. Щоб створювати систему, потрібно розуміти, що у нас вже є і як це працює. Для цього необхідний комплексний технічний аудит. Розмови про це йдуть з 2017 року, але аудит ще не проведено. 
 
Єдиний номер планують втілити не лише на державному рівні, а й на місцевому. У Харкові працюють над створенням ситуаційного центру, що з'єднає не лише всі екстрені служби міста, а й аварійні бригади комунальних підприємств. Окрім цього по місту встановлюють й камери відеоспостереження, дані яких також будуть надходити до центру.