В Украине отменят ГОСТы — законопроект

19.09.2019 12:43   -
Автор:
Державні стандарти в Україні планують скасувати. Відповідний законопроект поданий на розгляд до парламенту. Документ передбачає анулювання усіх стандартів та будь-яке згадування про них у 127 законодавчих актах. Експерти зазначають, виробники зацікавлені, щоб реалізувати якісну продукцію, бо працюють в умовах ринкової економики. 
 
ГО "Громадський котроль захисту прав споживачів"
 
Скасування стандартів може погано впливати на якість продукції та наданих послуг, а відсутність стандартів може спричинити неможливість притягнення до відповідальності виробника, оскільки критерії для розмежування якісної та неякісної продукції просто будуть відсутні. Ці зміни стосуватимуться й імпортних товарів та послуг. 
 
Парламентарі переконують, що скасування ДСТУ не вплине на якість харчових продуктів, адже вони стосуються лише маркування та упаковки. Та містять вимоги до термінології, визначень і етикетки. Вимоги щодо безпеки, встановлені санітарними заходами тут відсутні. 
 
ГО "Громадський котроль захисту прав споживачів"
 
На сьогоднішній день головна вимога — продукція повинна бути безпечною для життя та здоров'я споживачів. А якість — це вибір кожного індивідуально. Хтось обирає більш дешевий товар, хтось — більш дорогий. Замість стандартів будуть технічні регламенти на товари. Але, на жаль, техрегламенти в Україні є не на усі товари. 
 
Якість та безпеку продукції й надалі контролюватиме Держпродспоживслужба. Саме цей орган відповідає за безпеку продукції, що реалізується на ринку країни. У Мінекономрозвитку навесні анонсували скасування 90% радянських стандартів та прийняття замість них стандартів ЄС. Але юристи вважають, що у документах лише змінять формулювання — замість терміну "стандартів" з'являться слова "норми та вимоги".