В Украине объявили войну псевдогуманитарке – Министерство социальной политики

04.12.2019 14:16   -
Автор:
Майже кожен українець хоч раз у житті відвідував магазини одягу, що вже був у використанні. Але мало хто замислювався, як і від кого такий одяг потрапляє на прилавки секонд хендів. У Міністерстві соцполітики зацікавились цим питанням. Здебільшого тони вбрання в Україну потрапляють під видом міжнародної допомоги, зазначає заступник міністра соціальної політики Олег Коваль. Статус товару – «гуманітарна допомога», він передбачає звільнення від сплати податків і митних платежів.
 
Олег Коваль заступник міністра соціальної політики
 
На засіданні робочої групи розглядалося 134 звернення про визнання вантажів гуманітарною допомогою. Поки тільки 29 з них ми визнали "гуманітаркою". Щодо інших, ми направили запити до відповідних органів і очікуємо результат. В основному "підтвердження" очікують вантажі з одягом і взуттям
 
За статистикою, представленою Мінсоцполітики з січня по жовтень поточного року, в Україну надійшло 20 тисяч тон гуманітарної допомоги, які були оформлені на 427 добродійних фондів та організацій від 39 країн донорів. Питання – чи всі вони дійсно безкоштовно постачають цей товар людям.
 
Олег Коваль заступник міністра соціальної політики
 
Якщо порахувати вартість цього одягу навіть за найнижчими цінами (наприклад, 1 одиниця одягу – всього 200 грн), то виходить 2,2 мільярди гривень. Якби розмитнювати цей одяг за правилами "негуманітарки", – це майже півмільярда гривень тільки податку на додану вартість до держбюджету.
 
Як зазначив заступник міністра у підсумку, через подібні маніпуляції Державний бюджет недоотримує великі кошти від продажу таких товарів. Саме тому міністерство прийняло рішення ретельніше перевіряти заявки про надання статусу гуманітарної допомоги.