В Украине начнет действовать закон об автоматическом взвешивании фур

25.09.2019 13:53   -
Автор:
В Україні впровадять автоматичний ваговий контроль транспортних засобів, що має допомогти зберегти автомобільні дороги та забезпечити безпеку дорожнього руху. Все це передбачено законом, що відсьогодні набув чинності. 
 
Законодавчо закріплюється можливість автоматичної фіксації порушень, пов'язаних з відсутністю дозволів щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, у порядку, встановленому Кабміном.
 
Таким чином Укртрансбезпека проводитиме габаритно-ваговий контроль і в разі виявлення порушень, стягуватиме плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, параметри яких перевищують нормативні. Та якщо машина, вага якої більше ніж дозволено правилами, все ж пересуватиметься магістралями, вулицями або залізничними переїздами, буде оштрафована.   
 
– від 5 % до 10 % – штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів (8500 грн.);
– від 10 % до 20 % – штраф у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів (17000 грн.);
– понад 20 % – штраф у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів (34000 грн.).
 
Адміністративну відповідальність за порушення правил нестиме як фізична особа, так і юридична, на яку зареєстровано транспортний засіб. Крім того, штрафи зможуть накласти і без наявності водія в автівці, постанову надішлють протягом 3-х днів на адресу власника.