В Украине хотят запретить пластиковые пакеты

18.10.2019 13:44   -
Автор:
Депутати вирішили боротися із забрудненням оточуючого середовища. У Раді зареєстрували Законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Наразі документ погодив профільний комітет. Законопроект також підтримало Міністерство енергетики та захисту довкілля, яке в свою чергу, працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику. 
 
Кабінет міністрів України
 
Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів. 
 
Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі.
 
Кабінет міністрів України
 
Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Цей Орган зобов'язаний повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства  не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи. 
 
Повну заборону пластикових пакетів вже впровадили Уряди 33 країн, а ще 53 країни – часткову заборону, або ж значний податок на їхнє використання. У країнах Європейського союзу вирішили піти далі та заборонили вживати соломинки для пиття, ватні палички, а також пластикові столові прибори, стаканчики і тарілки. Відповідне рішення підтримав Європарламент.