В поддержку языкового закона

10.08.2012 11:36   -
Автор:

 

З приводу підписання Президентом України закону про мову у Харкові біля оперного театру сьогодні зібрались харків’яни, які виказують підтримку такому рішенню, мовляв, тепер в Україні окрім державної мови офіційно визнані і регіональні — мови нацменшин.

Валентина Симанцева, економіст:

— Мы только "за" то, чтобы люди спокойно могли общаться на родном языке, вы сами понимаете восток — русский.

Віктор Виноградов, пенсіонер:

— На своём языке, на котором я хочу общаться, на таком я и разговаривать буду, а государственным пусть остаётся украинский.

Тамара Побережець, викладач:

— Мы общаемся дома на русском языке. Я хочу чтобы мой ребёнок, мой внук изучал Пушкина и Лермонтова, а не только Сосюру и Шевченко и других украинских классиков, мы выросли на этом.

На Харківщині майже дві третини жителів саме російську мову визнають своєю рідною. А тому депутати харківської міської та обласної ради ще у липні ухвалили звернення до Президента з проханням підтримати мовний закон, як такий, що відстоює інтереси харків’ян і при цьому ніяк не становить небезпеки для української мови як державної. До них приєднались і відомі громадські діячі, науковці та представники вищої школи Харкова. І тепер, з прийняттям закону і з набуттям чинності, упевнені, що буде знято обмеження на використання російської мови в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, у судочинстві та навчальних закладах.

Ольга Чичина ,студентка:

— Мы изучаем европейскую хартию. И мы видим, что подписание этого закона отвечает всем европейским вымогам.

Між тим Президент визнає, що закон про мову ще потребує удосконалення. Тому і забов’язав Кабмін створити робочу групу, яка займатиметься розробкою пропозицій щодо порядку використання мов в Україні та забезпечення подальшого ВСЕБІЧНОГО розвитку української мови.

Анжела Сушко, Євген Карпенко. «Харьковские Известия».