В Першій столиці молилися сьогодні за душі померлих

24.11.2012 19:32   -
Автор:

Кадри з д/ф "Хлібна гільйотина"

-Весной, як маленька сестра померла. Прийшла мама, ну треба ж поховати, а як поховати труни немає, з чого ж зробити? Загорнули її у ряднинку, поклали на санки і так повезли на цвинтарь. Поклали її між двома трунами у великій могилі, на верх теж ставили труни і так кидали трупи і так ми її поховали.

В Першій столиці молилися сьогодні за душі померлих. До хреста в молодіжному парку прийшли десятки людей. Серед них і Володимир Пасічник, саме йому прийшла ідея поставити цей пам'ятний знак кілька років тому. Про жах тих днів він і досі пам'ятає з розповідей своєї бабусі.

Володимир Пасічник пенсіонер

-Обросша, страшна людина зайшла, вона ще не встигла роздягнутись і з переляку питає "Як ваша жінка?", А він каже убив і сожрав, а дітки? Побив і сожрав, зараз і вас з"їм. Бабуся каже страшний жах був, каже "Я маю шо істи, спочатку з"їжте те, а вже потім нас"

Близько шістдесяти тисяч померлих у часи Голодомору на Харківщині, такі офіційні дані. Сьогодні кожного з них згадали в поминальній літургії.

Володимир Зінченко начальник управління внутрішньої політики і зв'зків з громадськістю облдержадміністрації

-Я думаю, что мы и впреть будем отмечать день памяти. И наша задача недопустить подобного снова.

-Царство небесное Ваня, царство небесное тебе дорогой, мне так вас по жизни не хватало. Царство небесное.

Ця стара жінка часто навідується сюди на могилу у парку пам'яті, що на Академіка Павлова. Тут покоїться її дядько Іван, який помер у черзі за хлібом в роки голодомору. Його останки знайшли вже пізніше, в загальній масі загиблих харків'ян.

Надія Гусєва пенсіонерка

-Два гроба и вот тут значит вон в том — крайний крест детские головки, а здесь врослые. Вот здесь 33 головки, а здесь 30 — взрослые. Вот я сюда всегда прихожу. Когда поют вечная память я немогу, я немогу. Я в церкову хожу в Благовещенскую хожу поминаю. Я всех поминаю, всегда кусок хлеба положу. А потом когда я умру… уже понимаете нет никого…

Вшанували пам'ять загиблих і на цьому пам'ятному місці. Відслужили молебен, поклали квіти.