В ожидании уроков

13.08.2012 13:43   -
Автор:

 

З перших днів вересня на них очікують заняття іноземною мовою. В ігровій формі за рік діти мають вивчити алфавіт, цифри та кольори. Під нові стандарти освіти міністерство надрукувало чотири з половиною тисяч підручників. Кожен первачок отримає вісім книжок. Наразі на Харківщині вісімдесят відсотків малюків забезпечено підручниками. Та не лише нова програма зустріне малюків першого вересня. Відкриють перед ними свої двері оновлені школи. Там зараз тривають ремонти. Понад тридцять покрівель цих навчальних закладів перекриють наново. Протікав дах і в сто шістдесятій школі.

Стас ,11 років:

— Когда дожди там постоянно протекает крыша, как бы когда у нас был дождь там клали тряпки, и почти все когда бегали спотыкались и падали.

Тепер цю проблему вирішено. А ще тут оновлюють шкільний стадіон. Покриття, знаряддя — усе нове. Буде тут і приладдя для гри в баскетбол та волейбол і ворота для футболу.

Владислава ,9 років:

— Тут были только колёса и двое футбольных ворот, а больше ничего не было, неудобно было очень, но сейчас стало классно, на физкультуре будет, чем заняться.

Ірина Горіна, народний депутат України:

— Строится большой стадион, он будет открыт, там полностью преобразовано будет всё, до неузнаваемости, удобные снаряды, абсолютно современный детский стадион, который мы сейчас заканчиваем.

Буде нове поле і в школі номер п’ятдесят один, що на Павловому полі. Тут найбільший серед шкільних спортмайданчиків стадіон з тих, що зараз на ремонті. Обрали його не дарма. Бо навколо — ще три школи. І в жодній немає стадіону. Місцеві згадують, раніше це навіть дитячим майданчиком назвати складно було.

Яна, молода матуся:

— Раньше он был ..трава росла, собак выгуливали, для выгула собак.

Та вже в вересні кожен зможе обрати тут собі заняття за смаком. Для спортивних тренувань буде усе необхідне. Футбольні ворота, баскетбольні корзини та стійки для волейболу.

Валерій Писаренко, народний депутат України:

— Мы хотим, чтобы первого сентября дети пришли уже на новый стадион, как мы договорились на последнем звонке, сегодня уже готовится полотно под футбольное поле, беговая дорожка, я думаю, что строители осознают ту ответственность, которая на них лежит и к первому сентября мы уже будем тут открывать новый стадион.

Також за проханням місцевих жителів, тут відновлять внутрішньо квартальну доріжку. А поки ж робочі укладають підгрунтя для спортивної суміші — покриття на полі. Кажуть, технологія така, що після дощу тут не стоятимуть калюжі, та й матеріал економічніший.

Олександр Попов, заступник міського голови з питань сім'ї, молоді, спорту і підготовки Євро-2012:

— Не делали не травяное покрытие, ни искусственное, делали так называемую спортивную смесь, она делается и в Украине, и в России, все футбольные поля и школьные, и внутрирайонные, сделаны именно такой спортивной смесью, то есть она себя нормально зарекомендовала, за ней достаточно просто ухаживать, поэтому мы остановились именно на ней.

Надія Лученко, місцева мешканка:

— Прекрасно, просто прекрасно, мы там ещё с колясками гуляли, качество правда было не то, а вообще очень хорошо смотрю, во-первых там уже поставили тренажёрные для деток, это очень хорошо, будет оборудован, и вот для таких даже малышей когда грязь, после дождя можно спокойно выйти и погулять там с детками.

Така ж масштабна робота і на стадіоні гімназії номер сто сімдесят два, що на Північній Салтівці. Він вже майже готовий. Тільки зі своїми родзинками. Тут на футбольному полі буде спеціальне покриття — штучна трава. А паркан буде вищій, аби м’ячі не вилітали за межі. Нові спортивні знаряддя та турніки тут не ставили — в цій школі краще за всіх зберігся гімнастичний майданчик. Його довелося лише пофарбувати.

Кирило, школяр:

— На асфальте если делают подкат, падаешь, там очень больно, а если на траву, то я пробовал, на футбол ходил, подкат делаешь, падаешь и не больно.

Загалом на кожен з десяти шкільних стадіонів розробили проект реконструкції, де урахували основні побажання батьків, вчителів, дітей та місцевих мешканців. Всі ці оновлення мають закінчити до кінця серпня. Аби вже в вересні уроки фізкультури проходили на нових стадіонах. Також в школах міста облаштують, де необхідно додаткові вісімнадцять гімнастичних майданчиків. Кожен район отримає два таких.

Ольга Деменко, директор Департаменту освіти:

— Там будут только те снаряды, которые необходимы для занятий гимнастикой в школах, то есть это турники, это параллельные брусья, это снаряды для пресса, всего 7 наименований

В області також активно готуються до початку навчального року. Та крім оновлених шкіл цьогоріч для дітей Харківщини подарунком стануть — сорок новеньких автобусів.