В Офисе президента представили проект реформы местного самоуправления

24.10.2019 14:50   -
Автор:
В Офісі президента презентували проект змін до Конституції України. Вони, насамперед, стосуються реформи місцевого самоврядування. Пропонується запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою. Основою будуть територіальні громади, замість районів запроваджується округ, замість областей – регіон. Місцеві адміністрації ліквідують, керівниками округів стануть префекти, які представлятимуть державу.
 
Сергій Трофімов перший заступник керівника Офісу Президента України
 
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, їх закріплення у Конституції України – це значить, що люди у своїй країні отримують можливість для збільшення добробуту. Це значить, що публічні послуги мають стати ближчими, а медицина та освіта – якісними та доступними. 
 
В Офісі голови держави зазначили, що ці зміни стануть завершенням децентралізації в Україні. 
 
Сергій Трофімов перший заступник керівника Офісу Президента України
 
Повсюдність місцевого самоврядування, фінансова підтримка місцевого самоврядування, наближення всіх публічних послуг для людей – це можливість кожному бути президентом, бути вільними та відповідальними, спільно розвивати своє селище, село та місто. Бути заможними та створювати можливості для зростання добробуту своїх дітей і своєї країни. 
 
Наразі проект змін до Основного Закону опрацьовує Комісія з правових питань при Президентові України. Очікується, що документ направлять на розгляд до Конституційного Суду України вже на поточній сесії Верховної Ради. Якщо парламент підтримає ці зміни, на їхнє запровадження пропонується передбачити перехідний період.