В НБУ рассказали про изменения, которые ждут украинцев

10.09.2019 14:42   -
Автор:
Восени на українців чекатиме низка змін. Мова йде, про грошові одиниці. От, наприклад, з 1го жовтня монети номіналом в 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжними засобами. Про це повідомили у Нацбанку. Слід зазначити, що рішення щодо виведення із обігу монет цього номіналу НБУ ухвалили ще 25 червня. Тож необхідність користування 1, 2 та 5 копійок почали поступово скорочувати. Ось, наприклад, ввели правила округлення суми. Вартість в чеках збільшували або зменшували до найближчої цифри, аби вона не закінчувалася на 1, 2 та 5 копійок. Приблизно таким чином в НБУ хочуть поступити із монетами номіналом в 25 копійок, але приблизних дат, коли це відбудеться, там ще не повідомляли. 
 
На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. 
 
Та це ще не всі зміни, що відбудуться. 25 жовтня в обіг введуть банкноту номіналом у 1000 гривень. Також НБУ проанонсував вихід 5 гривневої монети восени, до цього у гаманцях українців встигли з"явитися монети номіналом у 1 та 2 гривні. В державній установі пояснили, що такий крок був зроблений через те, що купюри цього номіналу швидче за всіх псуються. Поступово НБУ припинить друкувати одно, двух та п"яти гривневі банкноти. Та вже через декілька років ці наявні грошові одиниці вилучатимуть як зношені. Також в Нацбанку запевнили, що до 2022 року кількість номіналів скоротиться. Із 17 наявних, залишаться лише 12. Також до 2022 року має з"явитися і 10 гривнева монета.