В Минрегионе рассказали, как сделать так, чтобы тарифы не повышались

06.12.2019 15:15   -
Автор:
70 відсотків від вартості комунальних послуг українці сплачують за енергетичні ресурси: теплову енергію, газ, електоренергію та воду. Але зростання тарифів можливо стримати, використовуючи Фонд енергоефективності, запевняють у Міністерстві розвитку громад та територій. 
 
Альона Бабак міністр розвитку громад та територій України 
 
Ми хочемо в 2020 році розробити Стратегію термомодернізації будівель відповідно до 27 директиви ЄС. Це стосуватиметься не лише житлових будинків, а й громадських будівель. І відповідно до цієї стратегії ми розуміємо, що має бути державна підтримка житлового фонду. Що стосується громадських будівель — це мають бути інші механізми, зокрема, енергосервісного підряду, кредитні ресурси, що будуть залучатися органами місцевого самоврядування на реалізацію цієї стратегії. Ми маємо її розробити по роках і щоб всі знали, в який спосіб будемо наводити лад і забезпечувати енергоефективність в будівлях.
 
У Мінрегіоні запевняють: стратегія буде ефективною при достатьому фінансуванні. Саме тому держава спрямувала у Фонд енергоефективності 4,3 мільярди гривень. І протягом наступних років, запевняють урядовці, ця сума лише зростатиме. 
 
Альона Бабак міністр розвитку громад та територій України 
 
Це ресурс на підтримку термомодернізації житлових будівель, який може стати рушієм економіки. Адже будуть потрібні будівельні матеріали, людські ресурси, підрядні організації, компанії, які займатимуться налагодженням і влаштуванням інженерних установок та обладнання, яке забезпечить енергоефективність. І тому ми вважаємо, що цей ресурс буде суттєвим імпульсом для зростання економіки, поштовхом для розвитку суміжних галузей.
 
Очільниця міністерства зазначила, що до Фонду надійшли кошти у розмірі 100 мільйонів євро від ЄС та уряду Німеччини, тому загальний фінансовий ресурс складає близько 7 мільярдів гривень.  Цієї суми вистачить, щоб наступного року почалась більш масштабна і серйозна робота в напрямку термомодернізації житлових будівель.